فروش در خدمات مسافرتی

چرا MBA ؟

 شرایط کنونی اقتصاد و بازار در دنیا به گونه ای است که فعالیت و رقابت شرکت ها و سازمان ها در آن سخت تر و شدیدتر شده است. کسب موفقیت و ماندگاری پایدار در چنین فضایی مستلزم بهره مندی از نیروی انسانی کارشناس با مدیریتی توانمند است که از دانش تخصصی، مهارت کاربردی و نگرش کسب و کاری برخوردار باشد. به همین دلیل سال های زیادی است که دوره های مهارتی و کاربردی – تخصصی مدیریت اجرائی در حوزه های مختلف با موفقیت برگزار می گردد و مورد استقبال سازمان هاست.

این دوره ها تحت عنوان «دوره مدیریت کسب و کار »، کلیه عملیات اصلی و پشتیبانی زنجیره ارزش شامل تأمین منابع، طراحی، تولید، فروش و عرضه محصولات و خدمات، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، مالی، برنامه ریزی و..... را در بر می گیرد. در واقع، مدیریت اجرایی کل فرآیندهای یک کسب و کار را شامل می شود. دوره حرفه ای مديريت اجرایی به منظور آموزش، توسعه و تأمین مدیران و کارشناسان مستعد و شایسته با دیدگاه کسب و کار برای بنگاه ها و سازمان های خدماتی و تولیدی جهت انجام وظایف، طرح ها و پروژه های شرکت ها و سازمان ها تهیه و تدوین شده است. شرکت در این دوره ها که عمدتاً به روش مورد کاوی است تا حد زیادی به مخاطبان یاد می دهد چگونه در بازار رقابتی همواره بهترین باشند

تردیدی نیست امروز بخش های تخصصی کسب و کار در ایران به آموزش های نوین بیش از پیش نیاز دارد. در خصوص صنعت حمل و نقل هوائی دو گروه کلیدی در ایران (مدیران فنی بند الف و مدیران و کارکنان هواپیمایی) در اولویت این مهم قرار می گیرند. کارکنان و مدیران بخش های مختلف فرودگاهی و هواپیمایی به دلیل ماهیت فعالیت خود و رقابت های فزاینده کاری، نیازمند گذراندن دوره های نوین مدیریتی و مهارتی هستند و می دانیم بیش از 1000 دفتر خدمات مسافرتی صادر کننده بلیط هوائی در کشور وجود دارد که بخش عمده ای از مدیران فنی بند الف این دفاتر فاقد تحصیلات عالیه هستند. در حالی که کسب مهارت‌های مدیریتی و آشنایی با چالش‌ها، فرصت‌ها و اصول برنامه‌ریزی و مدیریت راهبردی کسب و کارهای گردشگری با رویکرد تخصصی به صنعت حمل و نقل هوایی از ضرورت‌های توسعه آموزش‌های تخصصی در این بخش می‌باشد.

آموزش های مدیریتی موثر و هدفمند در قالب MBA می تواند این خلاء قانونی را رفع نماید. اگر تاکید بر روی مدرک کارشناسی دانشگاهی را برداریم و مدیران و کارشناسان توانمندی را در عرصه هوانوردی کشور خواهیم داشت.

 

وضعیت آموزش حمل و نقل هوایی در جهان


حمل و نقل هوایی صنعتی پویا منحصربفرد است. این صنعت از ایجاد 2.2 تریلیون دلار ارزش کسب و کار و 27 میلیون شغل در اقتصاد جهانی دیده می شود. در این محیط پرچالش، افراد آموزش دیده، ماهر و با استعداد سنگ بنای این صنعت هستند. پایه‌های 100 سال اول حمل و نقل هوایی را پیشروانی بنیان نهادند که رویای برقراری ارتباط بین مناطق مختلف جهان را داشتند. قرن بعدی در صنعت حمل و نقل هوایی توسط افراد حرفه‌ای ساخته خواهد شد که هدف و مهارت ایجاد تغییرات بنیادی را دارند و می خواهند که کسب و کارشان در منحنی تغییرات سریع جهانی پیشرو باشد


به همین منظور در جهت تربیت نیروی انسانی و مدیران کارآزموده در صنعت حمل ونقل هوایی دوره‌های مختلف آموزشی در دانشگاه‌ها و موسسات کسب و کار در سراسر جهان در حال برگزاری هستند. یاتا یکی از سازمان هایی می باشد که در این زمینه پیشرو بوده و دوره‌های متنوعی را برای پوشش بخش‌های مختلف صنعت حمل و نقل هوایی ترتیب داده است که آن‌ها را با همکاری موسسات کسب و کار در مناطق مختلف جهان برگزار می‌نماید. این سازمان 430 موسسه و سازمان آموزشی همکار در سراسر جهان دارد. براساس آمار ارائه شده از سوی این سازمان، بیش از 82000 نفر سالانه در دوره‌های جهانی برگزار شده با همکاران این سازمان آموزش دیده اند و بیش از 10000 نفر در سال در دوره های برگزارشده در مراکز آموزشی سازمان شرکت داشته‌اند. یاتا در بیش از 140 کشور جهان دوره‌های آموزشی هوانوردی را برای خطوط هوایی، فرودگاه‌ها و سازمان‌های هواپیمایی کشوری ترتیب می‌دهد.

 

Aviation MBA

 

موسسه آموزش و توسعه یاتا، برای هریک از زمینه‌های مذکور دوره‌های آموزشی را طراحی و برگزار می‌نماید دوره MBA تخصصی هوانوردی و صنعت حمل و نقل هوایی یکی از دوره ‍‌های تخصصی یاتا می‌باشد که با همکاری مدرسه کسب و کار  Nanyangبرگزار می‌شود. این دوره تخصصی مدیریت اجرایی برای افراد حرفه‌ای و باتجربه و کارآفرینانی که به دنبال رهبری، برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت کسب و کار در محیط بین المللی و منطقه‌ای هستند طراحی شده است. در ایران نیز برای نخستین بار دفتر آموزشهای گردشگری موسسه آموزش عالی آزاد بهار مجری دوره های MBA و DBA گردشگری اقدام به طراحی و اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری نموده است. 

 

MBA in Aviation-1th semester

Method hour Course Name Code
Class 24 Airline Operation AM01
Class 24 Airport Operation AM02
Class 36 Organizational Behavior&HRM AM03
Class 18 International Business Administration AM04
Class 12 Global Issues in the Airline Industry AM05
Class 24 Marketing management AM06
Workshop/seminar 12 Negotiation Skills AM07

 

MBA in Aviation-2th semester

Method hour Course Name /01 Code
Class 24 Aviation Law and Environment AM08
Class 36 Airline Finance and Accounting Management AM09
Class 30 Advanced Aviation Economics AM10
Class 24 Managerial Accounting for Decision Making AM11
Workshop/seminar 12 Mergers&Acquisitions AM12
Class 36 Knowledge&Technology Management AM13
Workshop/seminar 12 Aviation Strategy AM14
Class 24 Developing Strategic Capabilities AM15

 

MBA in Aviation-3th semester

Method hour Course Name /04 Code
Workshop/seminar 16 Business Research Methods AM16
Workshop/seminar 12 Leadership and Innovation AM17
Class 24 Airline Business Foundations AM18

 

نحوه اجرای دوره


این دوره ها توسط کنسرسیوم آموزشی پرتو- بهار قابل اجراست. موسسه آموزش هوائی پرتو دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری است و موسسه آموزش عالی بهار دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که هم اکنون دوره هایMBA و DBA گردشگری و عمومی را برگزار می کند

 

برنامه کلاسی و تقویم آموزشی‌:

جهت دسترسی‌ به اطلاعات کاملتر به تقویم آموزشی سایت موسسه بهار مراجعه فرمائید.

 
دی ان ان فارسی , مرجع دات نت نیوک فارسی