درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
تهران، خ پاکستان، بن بست دوم، پلاک 27
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us

ایران شناسی مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که برای اولین بار در کشور توسط دفتر آموزش های گردشگری موسسه آموزش عالی آزاد بهار و با همکاری موسسه آموزش های تخصصی گردشگری بهار کوچ طراحی شده و برگزار می گردد.

درک مفهومی کشور شناسانه از ایران زمین، ایجاد نقشه ای جامع و یکپارچه از قابلیت های پنهان و آشکار این سرزمین و معرفی و بحث در خصوص الگوهای نوین بهره برداری از آن درردشگری امروز، فردا و آینده از اهداف اصلی این دوره است. در طول دوره بیش از ۲۰ تن از اساتید و ایران شناسان برجسته ، نتایج و یافته های

تحقیقاتی و عملیاتی خود از ایران زمین را با دانش پژوهان به اشتراک گذاشته و اطلاعات تخصصی خود را در این زمینه ارائه می دهند. این دوره ها علاوه بر دروس نظری دارای دروس عملی در قالب تور کارگاه های آموزشی می باشد.

برای تمامی دانش پژوهانی که در دوره ها شرکت می نمایند مدرک پایان دوره از طرف موسسه آموزش عالی آزاد بهار (در ازای گذراندن حداقل ۱۸ کارگاه) صادر خواهد شد ضمن اینکه دانش پژوهانی که تمایل به دریافت مدرک پایانی دوره ایران شناسی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را دارند الزاماً بایستی هر چهار سطح را سپری کنند و سپس در آزمون جامعی که در پایان دوره توسط دفتر آموزش های گردشگری موسسه بهار برگزار می گردد شرکت نموده و نمره حد نصاب برای دریافت مدرک را کسب نمایند.

دوره ایران شناسی به تمامی علاقه مندان، بویژه مدیران بخش های مختلف، راهنمایان تور (ایرانگردی و جهانگردی، طبیعت گردی، زمین گردشگری)، سرمایه گذاران، کارآفرینان، فعالان حوزه خدمات گردشگری و مسافرتی و دانشجویان توصیه می گردد.

هدف دوره

در دوره ایران شناسی ضمن ارائه تفسیری کاربردی از توان های چند بعدی ایران زمین، بر «نحوه مدیریت و بهره برداری» از آنها تأکید می شود .علاوه بر این،در انتقال مفاهیم ایران شناسی دو موضوع بسیار اهمیت دارد که این دوره بدان پایبند است:

نخست محتوای آموزشی دقیق، موثق و علمی و دوم اساتیدی که خود «دارای توان علمی بالا و مهارت و تجربه لازم در پیوند آن دانسته ها با عملیات گردشگری» هستند.

دروس دوره در دو محور اصلی ارائه می گردند:

الف : ساختار کشور شناسی ، جامعه شناسی، تاریخی و فرهنگی ایران

ب: قابلیت های اکوتوریستی و ژئوتوریستی طبیعت ایران

لازم به ذکر است در این کلاس ها عمدتا بر سه جنبه تأکید می شود:

معرفی ساختارِ، قابلیت ها و مزیتهای ایران در هر کدام از حوزه ها
ارائه راهکارهای صحیح بهره برداری گردشگری از آنها
چالش ها و فرصت های پیش رو

تور کارگاه ها

از ویژگیهای قابل ذکر دوره برگزاری تورکارگاه های آموزشی مرتبط با عناوین دوره می باشد که بصورت تورهای یک یا چند روزه برگزار می گردد. دانش پژوهان می توانند

همزمان یا پس از گذراندن دروس با شرکت در این تورکارگاه ها سطح دانش خود را در زمینه مطالب مرتبط با ایران شناسی تکمیل نمایند.

برخی از دروس و کارگاههای این دوره عبارت است از :

کشور شناسی ایران
پوشش گیاهی و چشم‌اندازهای خاص
توان های زیستی و حیات وحش ایران
اصول و روش های صحیح بهره برداری اکوتوریسی
ژئوتوریسم و قابلیت های زمین شناختی
نمایش تاریخ ایران در پرتو توریسم
نمایش فرهنگ ایران در پرتو توریسم
ایران امروز و جامعه شناسی تاریخی آن
کوه ها و غارهای ایران
باستان شناسی ایران
معماری و شهرسازی ایران
اسطوره های ایرانی
کتیبه ها سنگ نوشته های ایران
تاریخ ادبیات ایران
هنر ایرانی در گذر زمان

جهت مشاوره درباره این دوره با دپارتمان گردشگری موسسه آموزش عالی آزاد بهار تماس حاصل فرمائید.