درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
آموزش گردشگری با اولویت سلامتی

آموزش گردشگری با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونایی

در شرایط کرونا اولویت اصلی در آموزش گردشگری حفظ سلامت گردشگران است.

با توجه به باز گشایی مراکز اقامتی و گردشگری در استان های مختلف دوره های آموزش گردشگری مخصوص پرسنل تاسیسات گردشگری برگزار می گردد تا رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش داده شود.
این دوره یک روزه زیر نظر میراث فرهنگی و چامعه هتلداران در بسیاری از استان ها همچون کرمان،اردبیل برگزار شده است .
مسولان گردشگری باید بدانند اگرچه این صنعت شروع به کار کرده است ولی اولویت سلامتی مردم است و باید تمامی پروتکل های بهداشتی و تمهیدات برای سلامتی آنها رعایت شود.
شروع فعالیت در این شرایط نیاز به زیرساخت هایی دارد که آموزش گردشگری مخصوص کارکنان نیز یکی از اصلی ترین آنهاست.
درست است که سفر به یکی از بخش های اصلی زندگی شهری تبدیل شده و متعاقب آن صنعت گردشگری نیز به یکی از منابع اصلی درآمد زایی تبدیل شده است اما باید فعالان در این صنعت بدانند که در چه شرایط حساسی کار می کنند و چنانچه اصول بهداشتی رعایت نشود چه مشکلاتی می تواند به بار بیاورد. بدین منظور تمامی فعالان در این حوزه باید بیشتر از بیش در حفظ سلامت مسافران بکوشند.
از آنجایی که گردشگری و هتلداری در هم عجین شده اند و هتل ها همان طور که مکانی برای آرامش و استراحت گردشگران است می تواند مکانی برای انتقال ویروس باشد و کار هتل ها بسیار بیش تر از قبل شده است و باید تمامی بخش های هتل از درهای ورودی،آنسانسور ها، کف زمین ها به صورت پی در پی ضد عفونی شوند و از سوی دیگر آشپزخانه هتل ها نیز به مراتب نیاز به پاکیزگی و تمیزی بیشتر دارد و علاوه بر اینکه آشپزها و تیم کارکنان آشپزخانه باید در سلامت کامل باشند و تمام تیم باید با رعایت فاصله گذاری در کنار هم کار کنند و چنانچه تعداد کارکنان زیاد است باید به صورت شیفتی در آشپزخانه حضور داشته باشند. و ایتکه وسایل اولیه آشپزی از کجا تهیه می شود نیز بسیار مهم است و باید تمامی مواد اولیه تا جایی که ممکن است از یک مرکز که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند تهیه شود و در هتل نیز تمامی مواد باید ضدعفونی شوند و پس از پخت برای مهمانان به نحوی سرو شوند که امکان انتقال ویروس وجود نداشته باشند.
هم چنین برگزار کنندگان تورها باید گردشگران را نیز توجیه نمایند که در تمامی طول سفر پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند چرا که به خطر افتادن یک نفر می تواند برای بسیاری از گردشگران خطر آفرین باشد.
آموزش گردشگری تا قبل از شیوع کرونا به هدف تجربه سازی و برندسازی به فعالان این حوزه صورت می گرفت اما با توجه به همه گیر شدن کرونا اولویت ها تغییر یافته است و قبل از هر چیز باید سفری سلامت برای گردشگران رقم زد و اعتماد سازی در این صنعت در این شرایط یعنی ساختن سفری سلامت و اگر گروهی بتواند سفری سلامت و بهداشتی برگزار نماید توانسته موفق عمل نماید البته تعداد گردشگران در این روزها بسیار کاهش یافته است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند در این شرایط مسافرت نکنند اما هستند کسانی که نمی توانند بدون سفر کردن زندگی کنند و زندگی بدون سفر برایشامن به نوعی بیماری محسوب می شود و می توان گفت که دسته مخاطبان گردشگری امروزه کمی تغییر یافته است در نتیجه عملکرد کارفرمایان و مدیران این صنعت نیز باید تغییر نماید و برنامه های متناسب با شرایط روز داشته باشد. هر گروه فعالی باید ارزش های ویژه خود را باز بینی نماید و سلامت محور بودن باید به یکی از ارزش های اصلی برگزار کنندگان تورها و مکان های اقامتی و هتل ها تبدیل شود.