درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
اردبیل

بررسی مدیریت گردشگری سلامت در اردبیل

مورد کاوی استان های مختلف با هدف آموزش مدیریت گردشگری سلامت انجام می شود.امیدواریم بتوانیم راهنمای فعالان در این حوزه باشیم.

استان اردبیل که به وسیله کوه های سبلان پوشیده شده و دارای منابع معدنی بسیار است می تواند در گردشگری سلامت بسیار پیشرو باشد و آب های معدنی اردبیل با خواص درمانی بسیار می تواند نقطه تمایزی برای استان ایجاد نماید.یک یا دو چشمه آب معندی می تواند شرایط گردشگری سلامت یک کشور را متحول نماید و داشتن ۱۱۸ منبع آب معدنی در یک استان می تواند تحولی در صنعت تندرستی کشور رقم زند ولی متاسفانه هنوز هیچ اقدام چشمگیری بدین منظور انجام نشده است.
از دیگر نقاط قوت اردبیل می توان به مهمان نوازی و خونگرمی مردم این استان اشاره کرد و در کنار طبیعت بکر و آب و هوای فوق العاده این استان می تواند انگیزه ای برای حضور گردشگران سلامت خارجی باشد و از آنجایی که آذری زبان بودن و هم زبانی با جمهوری قفقاز و ترکیه نیز می تواند دلیلی برای حضور گردشگران سلامت هم زبان باشد.
درست است که هدف اصلی در گردشگری سلامت خدمات پزشکی است اما از آنجا که هر زمان که صحبت از بیماری به میان می آید نقش پرستاری و حمایت عاطفی پر رنگ تر می شود اردبیل یکی از استان هایی که می تواند برای آذری زبان های کشور های اطراف گزینه مناسبی باشد چرا که هم زبانی موجب درک بیشتر می شود و آذری زبان های اردبیلی می توانند در طی فرایند جراحی و خدمات پزشکی حامیان مناسبی برای گردشگران سلامت باکو و ترکیه و ….باشد.از سوی دیگر اردبیل از نظر فرهنگی نیز به کشور باکو و حتی ترکیه نزدیک تر است و بسیاری از غذاهای استان اردبیل همانند آش دوغ اردبیل که بسیار معروف است و یا انواع دلمه ها در باکو نیز جز غذاهای اصلی است و این شباهت های فرهنگی دنیای آنها را به هم نزدیک تر می نماید.

 آموزش مدیریت گردشگری سلامت  ازنیازهای مبرم استان اردبیل است.

اردبیلاما با وجود پتانسیل بالای این استان در گردشگری سلامت در سال های اخیر بسیار ضعیف عمل نموده است و آموزش مدیریت گردشگری سلامت نیاز مبرم در این استان می باسد چرا که هیچ ساماندهی در حوزه گردشگری سلامت در این استان انجام نشده است و عملکرد این استان در مقایسه با دیگر استان ها بسیار ضعیف است.
با وجود اینکه استان اردبیل در نزدیکی استان رشت قرار دارد اما از نظر خدمات در گردشگری سلامت فاصله بسیاری از استان رشت دارد و بسیاری از گردشگران سلامت به دلیل زبان مشترک بین اردبیل و رشت اردبیل را اتخاب می کند ولی پایین بودن سطح کیفیت خدمات در استان موجب نارضایتی آنها می شود.
اردبیل استانی است که نیاز به زیرساخت سازی بسیار در حوزه گردشگری سلامت دارد و باید برای بخش های مختلف دخیل در این صنعت در استان برنامه ریزی کرد.
اردبیل استانی است که به دلیل عدم آموزش گردشگری سلامت و عدم رسیدگی مسئولان مورد اجهاف قرار گرفته است و نیاز است که سازمان های زیربط نسبت به این استان تجدید نظر نمایند و برندسازی گردشگری سلامت در استان اردبیل باید در راس برنامه ها قرار گیرد.
گردشگران سلامت ترجیح می دهند به استانی سفر نمایند که مجموعه ای از نیازهای آنها یک جا برآورده شود و استان اردبیل می تواند پاسخگوی بسیاری از نیاز های درمانی و هم چنین آرامش روحی و احیای سلامتی برای متقاضیان خود باشد.
گردشگران می توانن روزهای فوق العاده ای را در دامنه های سبلان و چشمه های آب معدنی بگذرانند و آب و هوای ناب را تجربه کنند و در کنارش از خدمات بیمارستانی استان استفاده نمایند.انچه موجب تبلیعات دهان به دهان توسط گردشگران سلامت می شود صرفا خدمات پزشکی نیست بلکه خاطراتی است که با خود خواهند برد و این استان به دلیل داشتن شرایط ویژه می تواند بسیار قوی عمل نماید و در عرصه گردشگری سلامت یکه تاز باشد.