درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردشگری سلامت در برزیل

بررسی گردشگری سلامت در برزیل

برزیل یکی از کشورهای موفق در زمینه گردشگری سلامت است و مدیریت گردشگری سلامت  موفق موجب تلاش برای تامین زیرساخت های لازم برای این صنعت دراین کشور شده است.

شهرت کشور برزیل در زمینه گردشگری سلامت به دلیل جراحی های زیبایی و پلاستیک آن است که پس از ایالات متحده به دومین انتخاب بسیاری از ثروتمندان کشورهای دیگر انتخاب شده است.البته باید خاطر نشان کرد قیمت پایین برزیل نسبت به ایالات متحده موجب شده است که در بسیاری از مواقع به انتخاب اول تبدیل شود.
هرچند در برزیل انواع جراحی ها برای گردشگران سلامت انجام می شود ولی این کشور به جراحی پلاستیک معروف است.
برزیل دارای ۴۰ بیمارستان است که در زمینه گردشگری سلامت فعالیت می نمایند و آب و هوای معتدل و مرئمان خونگرم در کنار تخصص پزشکان بیمارستان های مجهز موجب شده است که برزیل در گردشگری سلامت بسیار موفق عمل نماید.
البته در برزیل نیز مسلط نبودن کادر بیمارستان ها به زبان انگلیسی و شلوغی بیش از اندازه ی بیمارستان ها و تعداد زیاد فقرا در شهر و بالا بودن نرخ دیه موجب مشکلات بسیاری برای گردشگران سلامت می شود.
از طرفی برزیل به دلیل وجود جنگل آمازون و آب و هوای مرطوب و سواحل بی نظیر و موزه های تاریخی می تواند در کنار خدمات گردشگری سلامت ساعات بسیار فوق العاده ای را برای گردشگران رقم بزند و همین شرایط اقلیمی این کشور موجب شده است که انتخاب بسیاری از گردشگران سلامت باشد.
فرهنگ غنی برزیل و همچنین انواع کارناوال ها و جشن هایی که سالانه در برزیل برگزار می شود موجب شده است که این کشور در گردشگری سلامت خوش بدرخشد چرا که گردشگران ترجیح می دهند به کشوری سفر نمایند که علاوه بر خدمات پزشکی از خدمات توریستی نیز استفاده نمایند و از آنجایی که تخصص این کشور جراحی پلاستیک است و خدماتی که ارائه می شود از جنس جراحی های پر خطر و عمل هایی که نیاز به مراقب های ویژه داشته باشد نیست هم نشینی فراغت و درمان در کنار هم موجب شده است که برزیل به یکی از بهترین ها در این صنعت تبدیل شده است.
برزیل یک کشور بسیار پرجمعیت است و سعی کرده است درمان گردشگران سلامت را به بخش خصوصی واگذار نماید تا بتواند بهتر به حال بیمارن خارجی رسیدگی شود و هدف آن از این کار مدیریت گردشگری سلامت به بهترین نحو است هر چند که در مواردی به دلیل شلوغی بعضی از بیمارستان ها موجب عدم رضایت بیماران خارجی نیز می شود.
هر چند سال هاست که برزیل با ایالات متحده در گردشگری سلامت در رقابت است و توانسته بسیاری از گردشگران سلامت را به سمت خود سوق دهد و پایین بودن قیمت موجب موفقیت این کشور بوده است اما یکی از دلایل موفقیت این کشور زیر ساخت ها و تلاشی است که این کشور در طی سال های گذشته داشته است و از سوی دیگر بر خلاف گذشته توجه مردم به جراحی های پلاستیک بیشتر شده است و برزیل به دلیل داشتن تعداد زیادی از متخصصان جراحی زیبایی در کنار قیمت مناسب به یکی از بهترین ها تبدیل شده است.