درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
برندساری در هتلداری

برندسازی در صنعت هتلداری

برندسازی در هتلداری بسیار حائز اهمیت است و هتل هایی می توانند در این صنعت موفق عمل نمایند که بتوانند به برند محبوبی تبدیل شوند.

هتلداری جز صنایع رقابتی بازار امروز است و هتل ها باید بتوانند در ذهن گردشگران به انتخاب های اول تبدیل شوند و اصولا گردشگران اگر از هتلی راضی باشند در سفرهای بعدی خود نیز هتل قبلی را انتخاب می نمایند چرا که اعتمادسازی در هتلداری بسیار مهم است و وقتی که هتلی بتواند اعتماد گردشگر را جلب نماید به انتخاب هر بار او تبدیل می شود درست است که گردشگری صنعت کشف و شهود است و گردشگران به دنبال تجربه های جدید هستند اما در انتخاب هتل به دلیل اینکه امنیت و آرامش گردشگر به میان می آید هتلی که مورد رضایت مسافران قرار گیرد همانند خانه ای امن برای مسافران انتخاب می شود.از سوی دیگر در هتلداری علاوه بر مسافرانی که خود اقدام به سفر می کنند با برگزار کنندگان تورها و آژانس ها نیر در ارتباط هستیم و هتلی که بتواند به برندی قابل قبول تبدیل شود انتخاب برگزار کنندگان تورها و پیشنهاد آژانس ها نیز می باشد.
برندسازی حاصل ایجاد تمایز و تفاوت است و هر هتلی می تواند روی یکی از نقاط تمایز خود تمرکز نماید و بدین وسیله خود را از رقبا متمایز نماید.
البته بسیاری از هتل های داخلی و خارجی هستند که در این زمینه بسیار موفق عمل نموده اند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

هتل لاله کندوانیکی از هتل های ایرانی که در این زمینه بسیار موفق می باشد هتل صخره ای کندوان می باشد که یک اقامت منحصر به فرد در دل صخره ها برای گردشگران مهیا نموده است به طوری که تمامی اتاق های این هتل در دل صخره تراشیده شده است این هتل که در دل کوه های روستای کندوان ساخته شده نوعی از زندگی را که زندگی روزمره اهالی کندوان است  برای گردشگران رقم می زند و گردشگران می توانند تجربه ای دوست داشتنی و متفاوت داشته باشند.
هر چند که یک هتل می تواند لوکس و زیبا و دارای پرسنل حرفه ای باشد ولی تجربه سازی که در هتل هایی همچون هتل لاله کندوان صورت گرفته از نظر گردشگران هیچ زمان فراموش نمی شود و این نوع نگرش در این صنعت هتلداری بسیار مورد نیاز است چرا که تمرکز بر روی ویژگی هایی که هر هتل دیگری نیز می تواند به راحتی داشته باشد نمی تواند یک هتل را از دیگر متمایز نماید. بسیاری از ویژگی ها همانند ارائه صبحانه و نهار به صورت سلف سرویس و داشتن چند رستوران و داشتن اینترنت برای هتل ها جز شرط های لازم است و هتل ها برای متمایز بودن باید به فکر تجربه سازی و خاطره سازی برای گردشگران باشند و هتلداری نیز می تواند به بخشی از ماجرجویی یک سفر تبدیل شود.
هتل ایرانی که توانسته است به صورت منحصر به فرد عمل نماید هتل ترنج کیش است که روی آب ساخته شده است و اتاق های هتل دارای کف شیشه ای و بالکن اختصاصی می باشند.

هتل ترنج کیش
در این هتل که به شکل بته جقه ای بر روی آب ساخته شده است دیدن طلوع و غروب خورشید بسیار دیدنی می باشد.مطمنن تجربه دیدن شگفتی های دریا از کف اتاق ها از یاد گردشگران نخواهد رفت و همچنین این تجربه را نمی توانند در هتل دیگر داشته باشند و شرایط متفاوت این هتل موجب شده است که به برندی متفاوت در صنعت هتلداری تبدیل گردد و هیچ هتل دیگری نمی تواند با هتل ترنج رقابت نماید چرا که این هتل توانسته است در یکی از المان های خود بسیار خاص و متفاوت عمل نماید البته این هتل نیز روی تجربه سازی تمرکز داشته است. چطور ممکن است هتلی که طلوع و غروب متفاوت را در دریا  برای مسافرانش رقم می زند فراموش شود.
در هتل های خارجی نیز از خلاقیت های بسیاری برای متفاوت ساختن هتل ها استفاده شده است برای مثال می توان از هتل مانور کنیا نام برد که با هدف ایجاد تعامل بین انسان ها و حیوانات ساخته شده است.در این هتل که به هتل زرافه معروف است می توان در باغ هتل در کنار زرافه ها گشت و گذار داشت و زرافه ها با زدن به در اتاق های هتل از مسافران خوراکی می خواهند و بسیاری از گردشگران برای دیدن این هتل به کنیا سفر می نمایند.

هتل زرافه
سازنده خوش فکر این هتل توانسته است با استفاده از زرافه ها و فضای متفاوت این هتل را از دیگر رقبا متمایز نماید. درست است که هتلداری وارد دوره ای پر از چالش شده است اما با کمی خلاقیت و هم چنین ثبات در کار می توان بسیار متفاوت بود و در این عرصه درخشید.

هتل بوک اند بد
از بوک اند بد نیز به عنوان یکی از هتل هایی که با هزینه کم توانسته به برندی معروف تبدیل شود نیز می توان به عنوان یکی از هتل های متمایز نام برد.
این هتل که در شهر توکیو ژاپن قرار دارد توانسته ۳۰۰۰ کتاب تهیه و در اختیار گردشگران قرار دهد و بدین وسیله هتل خود را در صدر هتل های شلوغ توکیو قرار دهد.تمامی اتاق های این هتل مملو از قفسه هایی از کتاب های رنگی است و می تواند دنیای متفاوتی برای کتاب خوانان رقم زند اگر چه این هتل دارای خدمات زیاد نمی باشد اما در بین کتابخوانان بسیار محبوب است و توانسته در حوزه هتلداری به جایگاه متمایزی دست یابد.
در مورد هتلداری مهم این نیست که با وجود دکوراسیون خاص متفاوت بود بلکه با خلاقیت می توان تجربه های خوبی برای گردشگران ایجاد کرد.
البته هتل های متفاوت بسیاری در تمامی اقصی نقاط دنیا وجود دارد که گردشگران سالانه برای دیدنشان به کشور های مختلف سفر می نمایند اما در برندسازی مهم است که ما بتوانیم از ویژگی های ساده استفاده نماییم و به یک برند معروف تبدیل شویم و متاسفانه بسیاری از مدیران فعال در حوزه هتلداری بر این باورند که فقط به وسیله هزینه های هنگفت و شرایط ویژه می توان به این مهم دست یافت و چه بسا که بسیاری از ویژگی ها نادیده گرفته می شوند ولی واقعیت اینجاست که متفاوت بودن در بسیاری مواقع خیلی هم سخت نیست و فقط به کمی خوش فکری نیاز دارد.