درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
تبلیغات گردشگری

تبلیغات در صنعت گردشگری

امروزه به دلیل اینکه حضور گردشگران خارجی در هر کشوری بزرگترین بخش گردشگری آن کشور را تشکیل می دهد تجارت الکترونیک نقش بسیار پر رنگی در گردشگری ایجاد می نماید.
همان گونه که مستحضر هستید فضای اینترنت تمامی فرآیندهای دخیل در صنعت گردشگری اعم از حمل و نقل هوایی،تور گردانان و آژانس های مسافرتی و هتل ها و اقامت گاه هایی که گردشگران را جذب می نمایند را تحت تاثیر قرار داده است و به نوعی این فضا را با تغییرات شگرف روبرو نموده است.
در این مقاله سعی داریم که به تبلیغات در صنعت گردشگری بپردازیم.
تبلیغات الکترونیک در گردشگری یکی از مهم ترین عوامل در تبلیغات گردشگری مدیریت ارتباط با مشتری در فضای مجازی است.
اول هر چیز باید به این مهم توجه داشت که هر گردشگر خارجی قبل از هر چیز با یک برند ملی روبرو است و هر موسسه و شرکتی که در حوزه گردشگری فعالیت می نماید در برند ملی کشور خود قرار دارد و زمانی که برای بازاریابی و تبلیغات الکترونیک برنامه ریزی می نماییم باید تمام چارچوب های مدیریتی وهویتی کشور را در نظر بگیریم و تمام استاندارد ها و استراتژی های یک شرکت برای کمپین های بازاریابی الکترونیک باید با استراتژی های ملی هم خوانی داشته باشد و از آنجا که تمام فعالیت های الکترونیک صنعت گردشگری توسط پروتکل های ملی بررسی می شود تخطی در این حوزه عواقب بدی برای سازمان خواهد داشت.
برای تبلیغات الکترونیک در حوزه گردشگری نیاز به برنامه ریزی برای ارتباط با مشتری می باشیم و میتوان از مدل های بسیاری برای بررسی نحوه عملکرد خود استفاده کرددو در این مقاله از المان های زیر برای بررسی نحوه ارتباط با مشتری استفاده می نماییم.
۱-Merchendise
در تبلیغات قبل از هر چیز باید به بررسی آنچه می خواهیم در موردش تبلیغ نماییم بپردازیم.از آنجا که بیشتر شرکت های تبلیغاتی کشور ما شرکت های هنری هستند و تمرکزشان در تکنیک های هنری است از تحقیق و بررسی اندازه و هویت یک شرکت غافل می شوند وچه بسا که به دلیل نداشتن دانش کافی از ابزارهای نادرست برای تبلیغ شرکت و سازمان ما استفاده نمایند.
از آنجایی که سازمان هایی که در راستای صنعت گردشگری فعالیت می نمایند دارای هویت و اندازه متفاوت هستند و هر کدام مخاطبان خاص خود را دارند توجه به این مهم بسیار ضروری است واگر بهترین کار هنری نیز انجام شود ولی با چارچوب های یک شرکت گردشگری هم خوانی نداشته باشد ارزشی ندارد.
همیشه کسب اطلاعات از یک سازمان موجب می شود که پیام بهتری را طراحی نماییم.
آنان که در راستای صنعت گردشگری فعالیت می کنند می توانند یک استارت آپ کوچک تا یک سازمان بسیار بزرگ باشند در نتیجه بررسی اندازه شرکت ها بسیار مهم است.
و از طرفی شناخت شرکت مورد نظر موجب می شود بفهمیم باید روی چه چیزی تمرکز نماییم.
۲-Mission (هدف)
هدف از تبلیغات چیست؟
درست است که بسیاری از آنان که در صنعت گردشگری فعالیت می نمایند هدف از تبلیغات را فروش بیشتر می دانند ولی این اصلا درست نیست تبلیغات در صنعت گردشگری باید بتواند یا روی برند یا فروش شرکت گردشگری مورد نظر تاثیر گذار باشد.
تبلیغات در گردشگری شامل آگاه کردن گردشگران،متقاعد کردن گردشگران و یادآوری برای گردشگران است.
یکی از اهداف تبلیغ در صنعت گردشگری امتناع یعنی متقاعد ساختن مسافران گردشگر است.
اگر تبلیغی بتواند مسافران گردشگر را امتناع کند موفق است.

تبلیغات در گردشگری
۳-Market
باید دنیای گردشگری در زمان حال را به طور کامل بررسی نماییم تا بدانیم دقیقا درچه شرایطی می خواهیم تبلیغ نماییم. و اینکه تمرکز شرکت مزبور روی کدام بخش و منطقه است و باید خصوصیات آن منطقه به خوبی بررسی شود.
و از سوی دیگر از آنجایی که گردشگری تحت تاثیر فصل است و در فصل های مختلف شرایط تغییر می کند باید بررسی کنیم که کدام زمان برای تبلیغ مناسب تر است.
۴-Motive(انگیزه)
در این مرحله باید مسافران را از نظر روانشناسی بررسی نماییم و بدانیم انگیزه آنها از استفاده از خدمات شرکت مزبور چیست و این مرحله بسیار در تبلیغات گردشگری مهم است و باید مشخص شود که انگیزه انتخاب شرکت توسط گردشگران چیست؟
۵-Money
یکی از المان های تاثیرگذار در تبلیغات بودجه است و بودجه بندی شیوه های متفاوتی دارد. یکی از روش ها روش برابری با رقبا است.
۶-Message (پیام)
باید مشخص نماییم که مغز گردشگران را نشانه بگیریم یا قلب مخاطب را.
جاذبه های منطقی و جاذبه های احساسی می تواند تاثیرات متفاوت در مخاطب ایجاد نماید.
۷-Media
در این مرحله باید ابزار خود را برای تبلیغات مشخص نماییم. ابزار انتخابی باید متناسب با شرکت گردشگری باشد و یکی از دلایلی که ما باید حتما سازمانی که قرار است براش تبلیغ کنیم را بررسی کنیم انتخاب درست شبکه مناسب برای تبلیغ است.