درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
تهران، خ پاکستان، بن بست دوم، پلاک 27
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
تورکارگاه بازار و محله عودلاجان

تورکارگاه محله بازارتهران در روزجمعه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

دانش پژوهان اولین دوره ی تهران شناسی در موسسه ی آموزش عالی آزاد بهار گردشگری طبق برنامه ریزی قبلی در ابتدای خیابان باب همایون، اولین خیابان کالسکه رو تهران، گردهم آمدند. سپس آقای مهندس وحدتی نقشه ی راه و مسیر حرکت را در اختیار افراد قرار داد. نقشه ای که ابنیه ی ارزشمند تاریخی این مسیر و ایستگاه های مبدافمقصد و استراحت در آن مشخص شده بود.

گروه ازخیابان ناصرخسرو به راه افتاد.نکته های تاریخی، فرهنگی و معماری مربوط به ساختمان ها، راه ها و گذرهای مسیر از سوی کارشناس محترم ارائه می شد.

جالب است بدانید که هسته ی اولیه و اصلی شهرتهران،بازار است.مسجدعتیق در دل بازار بزرگ تهران قدمتی هزارساله دارد و به دوران آل بویه می رسد.در طول این مسیر ۵۵۰۰ متری ساختمان های ارزشمندی را دیدیم که گوشه ای از تاریخ تهران را در خود جای داده که حالشان خوب نبود و نیاز جدی به مرمت و تعمیر داشتند.

محوطه ها و گوشه هایی که زیبایی و امنیت این محوطه ی قدیمی را مخدوش کرده بود که نیازمند نگاهی زیباشناسانه است. توقف جریان زندگی در گوشه هایی از تهران که مسیر گردشگری است و زمینه ای برای نمایش آسیب های شهر فراهم کرده است. امید که رونق گردشگری در شهرتهران چهره ی این شهر تاریخی را زیبا بنمایاند.

محله ی بازار در حکم قلب تهران است. این قلب بیش از ۲۰۰ سال است که میتپد.این قلب برای رساندن خون به تهران بزرگ امروز به رسیدگی و توجه عاجل و کامل مسئولان، مدیران و شهروندان نیاز دارد.بازگرداندن شکوه و عظمت به شمس العماره، دارالفنون و … مستلزم شناخت دقیق این محله ی تاریخی و برنامه ریزی برای احیا و بازسازی است که فقط و فقط در سایه ی همدلی و عزم ملی تحقق خواهد یافت.

اولین دوره ی تهران شناسی موسه آموزش عالی آزاد بهار با هدف شناخت همه جانبه ی تهران و افزایش احساس تعلق به خاک و سرزمین از ۲۴ مرداد تا ۲۴ آبان ماه برگزار شد. امید است این بذر هرچه زودتر به شهر بنشیند و باروبری نیکوبدهد.

باما در سایر تورکارگاه های بهار همراه باشید.
برای اطلاع از سایر رویدادهای بهار به صفحه اصلی سایت بهار مراجعه کنید.