درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردشگری سلامت در ایران رونق یافت

توریسم درمانی در سال ۹۹ در کشور ایران

تحریم موجب شده است ایران به انتخاب گردشگران سلامت تبدیل شود و از سوی دیگران توریسم درمانی در راس برنامه های ملی قرار گرفته است.

از آنجایی که ار سال گذشته قیمت ارز سه برابر شده است ایران به یکی از اولین انتخاب های کشورهای همسایه تبدیل شده است.
و از سوی دیگر جذب گردشگران سلامت یه یکی از سیاست های اصلی وزارت بهداشت تبدیل شده است و با توجه به تحریم های ایجاد شده توجه بیمارستان ها و پزشکان به جذب بیماران خارجی بسیار بیشتر شده است.
در سال ۹۸ جلساتی بین وزارت امور خارجه، بهداشت، سازمان نظام پزشکی،پلیس گذرنامه برگزار شد تا تصمیماتی برای جذب راحت تر گردشگری سلامت اتخاذ شود.حتی بالا بردن بودجه گردشگری سلامت در برنامه های مسئولین قرار گرفته است.
ارگان های بخش خصوصی نیز در سال ۹۸ و در تحریم به اهمیت گردشگری سلامت بیش از پیش پی برده اند و ظرفیت خود را جذب گردشگران سلامت بالا برده اند.
کشور از لحاظ توان خدمات پزشکی و پزشکان حاذق در سطح بالایی قرار دارد و به راحتی می تواند پاسخگوی گردشگران سلامت باشد.
حتی در سال های اخیر بسیاری از پزشکان برای گرفتن تخصص به کشورهای اروپایی فرستاده شده اند و توانسته اند پس از بازگشت به کشور بسیاری از پیوندها و عمل ها را در ایران راه اندازی نمایند.
تعداد دانشجویانی که در این سال ها در پزشکی تخصص گرفته اند نیز کم نیست و در بعضی از رشته ها نیز ظرفیت پر است.
و در سال گذشته حتی شاهد ورود بیماران از شمال آفریقا و حتی اروپا نیز بوده ایم. و کشور در خدمات دندانپزشکی و عمل های قلب وپیوند کلیه و عمل های زیبایی توانسته است رضایت بسیاری از گردشگران را جلب نماید.
ولی با توجه به شرایط کنونی جهان و شیوع بیماری کرونا و ترس از آلودگی به این بیماری کشور در شرایط خاص به سر می برد و تمام مرز ها برای ورود گردشگران بسته است ولی به محض بازگشت به شرایط عادی ایران در سال ۹۹ با پتانسیل بیشتر به این صنعت خواهد پرداخت.پایان ویروس کرونا شروع جدیدی برای تیم پزشکی کشور در گردشگری سلامت است.هر چند پس از پایان این معضل چهانی کشور به یک بازه زمانی برای بازیابی توان خود دارد چرا که مبتلایان به این ویروس انرژی و پتتانسیل بسیاری از کادرهای پزشکی و پرستاران بیمارستان های کشور را به خود اختصاص داده است.
به امید موفقیت روز افزون کشور در گردشگری سلامت و توریسم درمانی