درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
حقوق مسافران هتل ها

حقوق مسافران هتل ها

ما سعی داریم که با برسی آنچه به صنعت هتلداری مربوط است به آموزش هتلداری بپردازیم.

همان طور که مشهود است مهمانان در صنعت هتلداری نقش پررنگی دارند چرا که بدون حضور آنها این صنعت بی معنا است لذا در این مقاله به حقوق آنها می پردازیم تا با رعایت حقوقشان ساعات بهتری را برای آنها رقم زده باشیم.صنعت هتلداری حاصل نوعی مراورده مسافر با هتل است و حضور چند روزه مسافران در هتل ها و رزرو اتاق ها مانند یک قرارداد دوطرفه می باشد که هر دو طرف دارای حقوقی میباشد که باید رعایت شود.

منظور از آموزش هتلداری آموزش هر آنچیزی است که در نهایت به رضایت مهمانان منجر گردد و لذا رعایت اصول به ظاهر ساده ولی کلیدی بسیار با اهمیت است خصوصا در امروزه روز که بیشتر کارها از طریق اینترنت انجام می شود.شما فرض نمایید که از روی سایت هتلی امکانات اتاق ها را بررسی می کنید و با توجه به امکانات مورد توجه خود اتاقی را رزرو می نماییم و پرداختی را انجام می دهید.(البته باید ذکر کنم هنوز بعضی از مکان های اقامتی و هتل ها خیلی به داشتن امکانات اینترنتی خود اهمیت چندانی نمی دهند و این یکی از معضلات مدیریت هتلداری می باشد چرا که در اولیه ترین آموزش های مدیریت هتلداری بیان می شود که هتل ها باید خود را با امکانات روز به روز نمایند و نداشتن خدمات اینترنتی برای هتل ها موجب عقب ماندن آنها از دنیای صنعتی است.)

گاهی بعضی می اندیشند که آموزش های هتلداری صرفا شامل آموزش برگزاری جشن های بزرگ در هتل ها و مهیا ساختن تدارکات و سایل برای پخت غذاهای چشم گیر در رستوران های هتل هاست این در حالی است که تاثیرگذارترین آموزش ها،آموزش نکاتی است که رضایت مشتریان را دربردارد و تاثیری که در رعایت حقوق مسافران وجود دارد و آرامشی که در این صورت به مهمان القا می شود به حدی است که شاید یک جشن نداشته باشد.

اگر زمانی که به هتل مراجعه می نمایید اتاق رزرو شده پر باشد هتل موظف است اتاقی دقیقا با امکانات اتاق رزرو در اختیار شما قرار دهد و یا اتاقی با امکانات بیشتر و حتی قیمت بیشتر بدون گرفتن مبلغی اضافه در اختیارتان بگذارد و اگر اتاقی در حد اتاق رزرو شده خالی نباشد باید هزینه پرداختی شما بعلاوه هزینه انتقال به هتل دیگری را به شما بدهد.

هتل  مسدولیت دارد که امنیت مهمانان را فراهم آورد و قفل کردن درها و پنجره ها و نگهبانی و نصب دوربین مداربسته به عهده هتل ها است چرا که چنانچه مشکلی برای یکی از مهمانان به وجود آید هتل موظف است تمامی خسارات را متحمل شود و اصولا هتلی که امنیت مالی و جانی نداشته باشد انتخاب مسافران نخواهد بود و هر مسافری در صورت به وجود آمدن هر مشکلی حتی توهین یکی از کارمندان هتل باید به مسئولان در هتل اطلاع دهد و هتل موظف است به این مشکلات به طور جدی رسیدگی نماید.

هتلداری

با توجه به اینکه بسیاری از هتل ها دارای استخر های شنا هستند مدیران هتلداری موظف اند که تمهیدات لازم را برای مراقبت از مهمانان و جلوگیری از خطرات احتمالی هنگام حضور مهمانان در استخر ها و اطراف آنها انجام دهند.مدیریت هتلداری ایجاب می نماید که هر امکاناتی که به هتل اضافه می شود تمامی نکات ایمنی نیز در کنار آن رعایت شود الخصوص که کودکان نیز جز مراجعه کنندگان هتل ها هستند و برای مراقبت از آنها باید تمامی اصول و قوانین رعایت گردد.

اگر برای هتل مرکز بدنسازی و اتاق بازی کودکان در نظر گرفته شده است مراقبت های ویژه از کسانی که به این مکان های مراجعه می نمایند باید وجود داشته باشد.هدف از مراکز ورزشی هتل بالا بردن سطح انرژی و حال خوب برای مهمانان است و نباید مشلات ایمنی به این مهم دامن بزند و اگر برای مهمانان در این بخش ها مشکلی ایجاد شود هتل خطا کار محسوب می شود و باید رسیدگی نماید.

باید توجه نمایید که ایمنی شامل مسولیت پذیری هتل در قبال وسایل مهمانان نیز می شود و هتل باید تضمین نماید که وسایل و اشیا مسافران در اتاق ها کم یا دزیده نمی شود و در صورتی که مشکلی پیش آید هتل ها مسولند و باید پاسخگو باشند.

هم چنین هتل ها وظیفه دارند که خدمات ویژه برای سالمندان و معلولان در اختیار آنها قرار دهند و ویلچر و دشتشویی فرنگی  باید جز خدمات ارائه شده به مهمانان با معلولیت های حرکتی باشد.

اتاق های هتل ها باید تمیز و مرتب باشد و خدمات اولیه مانند آب گرم و حوله و لیوان و دوش و وسایل بهداشتی باید موجود باشد.

هم چنین اصول بهداشتی در رستوران های هتل باید رعایت شود و سالن های غذا خوری باید تمیز باشد در غیر این صورت مهمانان می توانند شکایت نمایند.

هتل ها موظفند هر آنچه را که به عنوان خدمات خود در سایت های اینترنتی ذکر می نمایند برای مهمانان خود مهیا سازند در غیر این صورت مهمانان می توانند شاکی شوند.

در دوره های  مدیریت هتلداری شاید اصول پیچیده تر و قابل تامل تری به مدیران هتلداری آموزش داده شود ولی واقعیت این است که در بسیاری از مواقع رعایت نکردن اصولی ساده و کوچک می تواند لطمه ی غیر قابل جبرانی به هتل ها وارد نماید.

 

 

Secondly, make sure that the write essay organization is dedicated to providing your essay the interest it deserves and that you are not disappointed with the outcomes.