درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
هتلداری

در مورد رشته هتلداری بیشتر بدانیم

در مورد رشته هتلداری بیشتر بدانیم

رشته هتلداری جزء رشته هایی است که می توان در سنین نوجوانی در هنرستان ها شروع به تحصیل نمود.

و در مقطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل پرداخت.

کسانی که در این رشته تحصیل می نمایند باید علاوه بر زبان مادری بر زبان انگلیسی و یک زبان سوم نیز مسلط باشند.هم چنین دانشجویان هتلداری باید بتوانند به خوبی از کامپیوتر استفاده نمایند.

در دانشگاه دانشجویان رشته هتلداری میآموزند که با انواع قوم ها و ملیت ها ارتباط برقرار نمایند چرا که روابط عمومی بالا جزء جدایی ناپذیر کسانی است که در این حوزه مشغول به فعالیت هستند .هم چنین دانشجویان رشته هتلداری با شرکت ها و موسساتی که خدمات پذیرایی و تشریفات ارائه  می دهند آشنا می شوند و اصول انتخاب وسایل و اجرا مراسم یاد می گیرند.

شاید بسیاری از آموزش های مورد نیاز یک فارغ التحصیل رشته هتلداری بسیار بدیهی به نظر برسد ولی واقعیت این است که کسانی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند و وارد بازار کار می شوند باید بتوانند با مهمانان خارجی و داخلی به خوبی ارتباط برقرار نمایند و همان طور که می دانید نیروی انسانی اولین نقاط تماس هتل ها با گردشگران هستند و بیشترین تاثیر را بر مهمانان دارند و همانگونه که در فرهنگ ما وجود دارد مهمان نوازی یکی از اصلی ترین کانال های ارتباطی با گردشگران می باشد چرا که نوع رفتار ما نشان دهنده هویت ملی ماست و نوع برخورد ما بخش کوچکی از خاطراتی است که مسافران از کشورمان خواهند برد و رفتار درست و سنجیده می تواند ماندگارترین تاثیرات را بر گردشگران داشته باشد.

از سوی دیگر هر یک از پرسنل هتل ها باید بتوانند برای تمامی خدمات ارائه شده در هتل برنامه ریزی کنند و استراژی داشته باشند و با مار تیمی مناسب از تک تک فعالیت ها چک لیست تهیه نمایند و در زمانی بهینه بهتری سرویس ها را اراده دهند و هر یک از پرسنل هتل ها باید همانند یک هنرمند عمل نماید و سفره آرایی و چیدمان میزها و شم انتخاب بهترین ها در خون آنها ریشه دوانده شده است و این نوع از بلوغ هنری و مدیریتی می تواند حاصل آموزش مناسب و پیگیری دانشجویان رشته هتلداری باشد.

رشته هتلداری

از آنجایی که در هتل ها  زمان کافی برای آموزش پرسنل وجود ندارد بهتر است هر یک از دانشجویان هتلداری با آینده نگری در آموزش بهتر در دوره دانشجویی بکوشند و در بازار کار بدرخشند. چرا که یک هتلدار باید با این حوزه در چشم انداز جهانی آشنا شود و  دانستن اقتصاد بین المللی و ارتباطات جهانی و کار آفرینی و تحقیق و تحلیل جز الزامات است.عموما کسانی مناسب تحصیل در این رشته هستند که برون گرا باشند و به ارتباطات علاقه داشته باشند و از سوی دیگر کسانی باشند که بتوانند دانش و تخصص خود را به روز نمایند و بتوانند  با رقبای خود در بازار داخلی و خارجی رقابت نمایند چرا که جهان روز به روز در حال نو شدن است و یک گردشگر از میزبان خود توقع بهترین ها را دارد.

در دنیای کنونی کوچک ترین خدمات هتل ها در حال نو شدن است وهر روز بر خدمات هتل ها افزوده می شود و رضایت مهمانان ایجاب می کند که رفتار مصرف کننده بررسی شود و بهترین ها در اختیارش قرار گیرد و بدین منظور مدیران هتل ها در صورتی می توانند از رقبای خود پیشی بگیرند که آموزش های لازم و کافی را دیده باشند.

هم چنین فارغ التحصیلان رشته هتلداری می توانند در قنادی ها و رستوران ها و هتل ها با سمت مدیر رستوران،مدیر هتل،مسئول برگزاری جشن ها،صندوق دار،رزرویشن ،متصدی آماده سازی غذا،متصدی پذیرش و…..مشغول به کار شوند.