درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
تهران، خ پاکستان، بن بست دوم، پلاک 27
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
دوره ایران شناسی کاربردی

ایران زیباتر از آن است که در مقال و مطلب بگنجد. این زیبایی را باید آموخت، دید، انتشار داد و یاد داد که حفظ شود.
ایران با وسعت ۱ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۱۴۸ کیلومتر مربع، سرزمینی چهار اقلیم، چهار فصل و به غایت زیباست. برای این که ایران را بهتر بشناسیم و بفهمیم، تلاش بسیار لازم است و البته آموزش مداوم.
دفتر آموزش های گردشگری موسسه ی آموزش عالی آزاد بهار دوره ی جامع ایران شناسی از منظر گردشگری را برگزار می کند. این دوره درک مفهومی کشور شناسانه از ایران زمین، ایجاد نقشه ای جامع و یکپارچه از قابلیت های پنهان و آشکار این سرزمین و معرفی و بحث در خصوص الگوهای نوین بهره برداری از آن در گردشگری امروز، فردا و آینده را در بر دارد.
در طول دوره بیش از ۲۰ تن از اساتید و ایران شناسان برجسته نتایج و یافته های تحقیقاتی و عملیاتی خود از ایران زمین را با دانش پژوهان به اشتراک گذاشته و اطلاعات تخصصی خود را در این زمینه ارائه می دهند. این دوره ها علاوه بر دروس نظری دارای دروس عملی در قالب تور کارگاه های آموزشی می باشد.
برای تمامی دانش پژوهانی که در دوره ها شرکت می نمایند مدرک پایان دوره از طرف موسسه آموزش عالی آزاد بهار (در ازای گذراندن حداقل ۱۸ کارگاه) صادر خواهد شد ضمن اینکه دانش پژوهانی که تمایل به دریافت مدرک پایانی دوره ایران شناسی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را دارند الزاماً بایستی هر چهار سطح را سپری کنند و سپس در آزمون جامعی که در پایان دوره توسط دفتر آموزش های گردشگری موسسه بهار برگزار می گردد شرکت نموده و نمره حد نصاب برای دریافت مدرک را کسب نمایند.
دوره ایران شناسی به تمامی علاقه مندان، بویژه مدیران بخش های مختلف، راهنمایان تور (ایرانگردی و جهانگردی، طبیعت گردی، زمین گردشگری)، سرمایه گذاران، کارآفرینان، فعالان حوزه خدمات گردشگری و مسافرتی و دانشجویان توصیه می گردد.

دروسی که در این دوره به آن خواهید پرداخت به شرح زیر است:
کشور شناسی ایران،پوشش گیاهی و چشم‌اندازهای خاص،توان های زیستی و حیات وحش ایران، اصول و روش های صحیح بهره برداری اکوتوریسی

ژئوتوریسم و قابلیت های زمین شناختی، نمایش تاریخ ایران در پرتو توریسم، نمایش فرهنگ ایران در پرتو توریسم، ایران امروز و جامعه شناسی تاریخی آن

کوه ها و غارهای ایران، باستان شناسی ایران، معماری و شهرسازی ایران، اسطوره های ایرانی، کتیبه ها سنگ نوشته های ایران، تاریخ ادبیات ایران، هنر ایرانی در گذر زمان.

در دوره ایران شناسی ضمن ارائه تفسیری کاربردی از توان های چند بعدی ایران زمین، بر «نحوه مدیریت و بهره برداری» از آنها تأکید می شود .

علاوه بر این،در انتقال مفاهیم ایران شناسی دو موضوع بسیار اهمیت دارد که این دوره بدان پایبند است:

نخست محتوای آموزشی دقیق، موثق و علمی و دوم اساتیدی که خود دارای توان علمی بالا و مهارت و تجربه لازم در پیوند آن دانسته ها با عملیات گردشگری هستند.

برای شرکت در این دوره ی کاربردی فرم پیش ثبت نام زیر را پرکنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.