درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us

دوره ی مدیر فنی بند ب

 آژانس‌های مسافرتی در کل بر اساس این‎که مجوزهای خود را از کدام سازمان دریافت کرده باشند به سه دسته آژانس‌های بند «الف»، بند «ب» و بند «پ» تقسیم می‌شوند. آژانس‌های بند «الف» از سازمان هواپیمایی کشوری (CAO)، بند «ب» از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و بند «پ» از سازمان اوقاف و حج و زیارت مجوز خود را دریافت می‌کنند. البته یک آژانس خدمات مسافرتی می‌تواند یک، دو یا هر سه مجوز را هم‌زمان دارا باشد.  آژانس‎ های خدمات مسافرتی بر اساس نوع مجوز خود باید فردی را به‎ عنوان مدیر فنی به سازمان مربوطه معرفی نمایند.

مدیر فنی بند ب :

در آژانس های خدمات مسافرتی مسؤلیت های طراحی تور و نظارت بر کانترهای فروش برعهده مدیرفنی است. از وظایف مدیرفنی طراحی تورهای ورودی به کشور، تورهای خارجی و داخلی می باشد. همچنین آنالیز دقیق تورها، ارائه پکیج به سایر همکاران، ارائه آمار ماهیانه به سازمان گردشگری برای فعالیت های انجام شده، ارائه مسیر سفر به راهنمای تور و تنظیم و عقد قرارداد بین مسافر و شرکت مسافرتی و… از جمله وظایف مدیرفنی بند ب می باشد.

دوره آموزشی مدیرفنی بند ب از دوره‌های مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌باشد که با هدف آموزش اصول و مبانی مدیریت امور فنی آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی طراحی شده است.لازم به ذکر است که فارغ‌التحصیلان این دوره آموزشی، گواهینامه رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت می‌کنند. داشتن مدرک مدیر فنی بند «ب» یا معرفی مدیر فنی به سازمان گردشگری یکی از شرایط تأسیس و ادامه فعالیت آژانس‌های گردشگری و مسافرتی است. گواهینامه مدیر فنی بند “ب” قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر نیز می‌باشد.

 

موسسه آموزش عالی بهار از علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره دعوت به عمل می آورد.

سرفصل های این دوره:

دروس آزمون جامع:

ردیفعنوان
۱شناخت صنعت گردشگری
۲شناسایی مسیرهای گردشگری (بارویکرد آثار ثبت شده ی ایران در فهرست میراث جهانی توسط یونسکو و آشنایی با میراث طبیعی)
۳برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها
۴بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری
۵انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی
۶آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

 

سایر دروس:

ردیفعنوان
۷آشنایی با مقررات صدور بلیت هوایی
۸الگوهای رفتاری و اخلاق حرفه ای در گردشگری
۹آشنایی با کاربرد فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری
۱۰آشنایی با امور مالی وحسابداری دفتار خدمات مسافرتی و گردشگری
۱۱آشنایی با گردشگری سلامت
۱۲کارورزی

شرایط ثبت نام:

مدرک کارشناسی(در صورت علاقه مندی به اخذ مدرک)

تسلط به زبان انگلیسی

مدارک لازم:

– ۲ قطعه عکس ۴☓۳

– تصویر تمامی صفحات شناسنامه

– تصویر کارت ملی

– اصل و تصویر مدرک تحصیلی ( حداقل کارشناسی برای افرادی که تمایل به دریافت گواهی نامه دارند)

شهریه:

شهریه کل دوره ۱۵۰۰۰۰۰تومان است که بصورت اقساط  ماهه نیز قابل پرداخت است.
دانشجویان رشته گردشگری و جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری می توانند تنها با پرداخت ۱۰ درصد از کل هزینه به صورت غیر حضوری ثبت نام نمایند.

  • *دانشجویان مرتبط با گردشگری در صورتی که تمایل دارند به صورت غیر حضوری در این دوره شرکت نمایند میتوانند با پرداخت ۱۰ درصد از شهریه کل اقدام به ثبت نام نمایند.*
  • ۰ تومان