درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us

دوره ی مدیر فنی بند ب

 آژانس‌های مسافرتی در کل بر اساس این‎که مجوزهای خود را از کدام سازمان دریافت کرده باشند به سه دسته آژانس‌های بند «الف»، بند «ب» و بند «پ» تقسیم می‌شوند. آژانس‌های بند «الف» از سازمان هواپیمایی کشوری (CAO)، بند «ب» از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و بند «پ» از سازمان اوقاف و حج و زیارت مجوز خود را دریافت می‌کنند. البته یک آژانس خدمات مسافرتی می‌تواند یک، دو یا هر سه مجوز را هم‌زمان دارا باشد.  آژانس‎ های خدمات مسافرتی بر اساس نوع مجوز خود باید فردی را به‎ عنوان مدیر فنی به سازمان مربوطه معرفی نمایند.

مدیر فنی بند ب :

در آژانس های خدمات مسافرتی مسؤلیت های طراحی تور و نظارت بر کانترهای فروش برعهده مدیرفنی است. از وظایف مدیرفنی طراحی تورهای ورودی به کشور، تورهای خارجی و داخلی می باشد. همچنین آنالیز دقیق تورها، ارائه پکیج به سایر همکاران، ارائه آمار ماهیانه به سازمان گردشگری برای فعالیت های انجام شده، ارائه مسیر سفر به راهنمای تور و تنظیم و عقد قرارداد بین مسافر و شرکت مسافرتی و… از جمله وظایف مدیرفنی بند ب می باشد.

دوره آموزشی مدیرفنی بند ب از دوره‌های مصوب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌باشد که با هدف آموزش اصول و مبانی مدیریت امور فنی آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی طراحی شده است.لازم به ذکر است که فارغ‌التحصیلان این دوره آموزشی، گواهینامه رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت می‌کنند. داشتن مدرک مدیر فنی بند «ب» یا معرفی مدیر فنی به سازمان گردشگری یکی از شرایط تأسیس و ادامه فعالیت آژانس‌های گردشگری و مسافرتی است. گواهینامه مدیر فنی بند “ب” قابل ترجمه و استفاده در کشورهای دیگر نیز می‌باشد.

 

موسسه آموزش عالی بهار از علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره دعوت به عمل می آورد.

سرفصل های این دوره:

دروس آزمون جامع:

ردیفعنوان
۱شناخت صنعت گردشگری
۲شناسایی مسیرهای گردشگری (بارویکرد آثار ثبت شده ی ایران در فهرست میراث جهانی توسط یونسکو و آشنایی با میراث طبیعی)
۳برنامه ریزی و سرپرستی گشت ها
۴بازاریابی و فروش خدمات مسافرتی و گردشگری
۵انگلیسی تخصصی و مکاتبات دفاتر خدمات مسافرتی
۶آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

 

سایر دروس:

ردیفعنوان
۷آشنایی با مقررات صدور بلیت هوایی
۸الگوهای رفتاری و اخلاق حرفه ای در گردشگری
۹آشنایی با کاربرد فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری
۱۰آشنایی با امور مالی وحسابداری دفتار خدمات مسافرتی و گردشگری
۱۱آشنایی با گردشگری سلامت
۱۲کارورزی

شرایط ثبت نام:

مدرک کارشناسی(در صورت علاقه مندی به اخذ مدرک)

تسلط به زبان انگلیسی

مدارک لازم:

– ۲ قطعه عکس ۴☓۳

– تصویر تمامی صفحات شناسنامه

– تصویر کارت ملی

– اصل و تصویر مدرک تحصیلی ( حداقل کارشناسی برای افرادی که تمایل به دریافت گواهی نامه دارند)