درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردسگری

صنعت گردشگری در نوروز ۹۹

گردشگری نوروز ۹۹ متفاوت ترین سال خود را می گذارند چرا که امسال با وجود بیماری کرونا تمام جهان درگیر شده اند و دغده ی سلامتی و مرگ روزافزون موجب شده است که در قرنطینه به سر ببریم و تمهیدات پزشکی موجب تعطیل شدن تمامی هتل ها و اقامت گاه و سفرها شده است و این در حالی است که نوروز همیشه یادآور سفر و گردش و گشت و گذار است.نوروز یعنی گذراندن روزهای بهاری و سبز در شمال ایران و دیدن دریا. یعنی سفر به سی و سه پل و پل خواجو و آش دوغ گردنه حیران و آبشارهای کردستان ولی سال ۹۹ متفاوت ترین نوروز را برای ما به ارمغان آورده است انگار که سفر رفتن و گردشگری تحریم شده است.هر چند که یادآوری خاطرات گذشته گذراندن این روزها را راحتت تر می کند.
شیوع بیماری کرونا موجب تعطیلی صدرصدی صنعت گردشگری شده است و تمامی بلیط های سفر بدون کسر جریمه کنسل شده اند.هر چند در ابتدای شروع شیوع بیماری مردم سعی می کردند که با رعایت بهداشت و با استفاده از ماسک و دستکش و ژل های شستشو و پیشگیری از بیماری به سفر خود بپردازند و در فرودگاه ها ورود و خروج گردشگران کنترل می شد و سلامت گردشگران مورد بررسی قرار می گرفت اما شیوع همه گیر این بیماری موجب خانه نشینی مردم گردید و مسئولین شهر های مختلف مانع حضور گردشگران شدند و از طرفی قوانین جدی برای تعطیلی مراکزی که در صنعت گردشگری به ارائه خدمات می پرداختند گردید.
با شرایط موجود پیش بینی می شود که بسیاری از سازمان ها و شرکت هایی که در حوزه گردشگری فعالیت می نمایند مجبور به تعدیل نیرو شوند و چه بسا که استارت آپ هایی که فعالیت خود را به تازگی آغاز نموده اند دچار مشکلات جدی شوند.
بسیاری از صنایع در این دوره سعی کرده اند که با استفاده از فضای مجازی خدمات خود را عرضه نمایند همانند سوپرماکت ها که به وسیله نرم افزارهایی همچون اسنپ فود وسایل مورد احتیاج مشتریان خود را به فروش می رسانند و در درب منازل با پیک های خود تحویل می دهند. ولی از آنجایی که صنعت گردشگری خدمتی برای عرضه در این دوره ندارد به صورت صد در صد تعطیل شده است و این مسئله می تواند با عدم پیش بینی از دوره ای که دنیا مجبور به قرنطینه و خانه نشینی مرتبط باشد. و کسانی که در صنعت گردشگری فعالیت می کنند می توانند این فرصت را غنیمت شمرده و به آموزش های آنلاین بپردازند. مدیران گردشگری می توانند برنامه ریزی های جدید برای دوره بعد از قرنطینه داشته باشند چرا که بعد از گذر از این دوره با رونق در این صنعت مواجه خواهیم شد.ولی باید توجه داشت که این دوره تغییرات بسیاری در نوع زندگی و شرایط روحی و روانی افراد ایجاد خواهد نمود و ما با مشتریانی با علایق و روحیات جدید روبرو خواهیم شد و از آنجا که این صنعت با انسان ها در ارتباط مستقیم است باید متناسب با احساسات و روحیات آنها به روز شود.مدیران هتل ها و اقامت گاه ها باید با استراتژی ها جدید دوباره از نو شروع کنند پس باید زمان را مغتنم شمرد و از روزهای قرنطینه برای برنامه ریزی های بهتر و سازنده تر استفاده کرد.
از سوی دیگر بسیاری از فعالان این حوزه کمتر به ارتباطات خود از طریق فضای مجازی با مشتریان خود پرداخته اند و می توان از این دوره استفاده کرد و به ارتباطات در فضای مجازی بیشتر توجه نمود.این روزها بهترین زمان برای تجدید خاطرات گردشگران گذشته است می توان با عکس ها و فیلم هایی که از مهمانان خود در بهار سال های گذشته داشته ایم به سراغشان برویم و یادآور روزهای خوب گذشته برایشان باشیم. این روزها بهترین فرصت است که به یاد بیاوریم که چقدر شاد و خوشحال بوده ایم و امیدوارشان کنیم به رقم زدن روزهای بهتر بعد از از بین رفتن این بیماری.