درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
قشم در شورای‌ عالی ژئوپارک‌ها دارای حق رای شد

🔺قشم در شورای‌ عالی ژئوپارک‌ها دارای حق رای شد

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از سوی دبیر کل یونسکو به عنوان منتخب آسیای میانه، غرب آسیا و خاورمیانه، برای چهار سال آینده جهت عضویت شورای عالی ژئوپارک های جهانی یونسکو منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، به این ترتیب علیر‌ضا امری‌کاظمی یکی از ۱۲ نفر دارای حق رای در شورای عالی ژئوپارک‌ها انتخاب شده است.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم در حقیقت منتخب آسیای میانه، غرب آسیا و خاورمیانه در شورای عالی ژئوپارک‌های جهان است که از میان تمامی کشورهای جهان برای چهار سال آینده یعنی از ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ به عضویت این شورا درآمده‌ است.

شورای عالی ژئوپارک‌های جهان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری درباره ژئوپارک‌های جهان است. بررسی پرونده ارزیابی و گزارش ارزیابی ژئوپارک‌های جدید و ژئوپارک‌هایی که ارزیابی مجدد شده‌اند و تدوین ضوابط و آئین‌نامه‌های ژئوپارک‌های جهانی و آئین‌نامه‌های اجرایی آنها وظیفه این شوراست.

براساس این گزارش، امری‌کاظمی عضو کمیته علوم زمین و ژئوپارک‌های کمیسیون ملی یونسکو- ایران و عضو شورای جهانی ژئوپارک‌ها و مدیر ژئوپارک قشم، پیش از این به عنوان یکی از ارزیابان بین‌المللی یونسکو در امور ژئوپارک‌ها انتخاب شده بود.

ژئوپارک؛ منطقه‌ای است که در آن، میراث زمین‌شناختی آن ناحیه، با مدیریتی دقیق و دائمی حفظ و نگهداری می‌شود و با وسعت کافی که مرزهای آن به وضوح مشخص شده و چندین پدیده بارز زمین‌شناسی در محدوده آن قرار گرفته باشد. این محدوده باید بتواند در توسعه اقتصادی جوامع پیرامون خود نقش مؤثری ایفا کند. ژئوپارک ممکن است علاوه بر پدیده‌های زمین‌شناسی از آثار تاریخی، بوم‌شناسی، باستان‌شناسی و میراث فرهنگی و طبیعی دیگر برخوردار باشد.

ژئوپارک قشم برگرفته بیش از ۲۰ ژئوسایت از ژئوپارک‌های محدود در جهان به شمار می‌رود