درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
قوانین و مقررات در گردشگری سلامت

این درس به صورت کارگاه آنلاین در محیط ادوبی کانکت برگزار خواهد شد.

ساعات آموزشی: ۵ ساعت

تعداد جلسات: ۲ جلسه

تاریخ برگزاری دوره : ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه

ساعت برگزاری: ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۰۰

نام استاد:آقای دکتر شهریار اسلامی تبار

دکتر شهریار اسلامی تبار

دکتر شهریار اسلامی تبار

فعال در حوزه گردشگری سلامت

فعالیت های شغلی

-دکتری تخصصی حقوق عمومی 

-مدیر کل بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو کشور

-نویسنده کتاب های حق سلامت ، اصول گردشگری سلامت و کلیات حقوق سلامت

مقدمه و معرفی درس

سلامت و تندرستی همواره یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار بر فرد و جامعه بوده است. امروزه اهمیت این موضوع بیش از گذشته مشخص شده و از ابعاد مهم سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حقوق بشری برخوردار است. نقش گردشگری سلامت و زیرشاخه های آن از قبیل گردشگری پزشکی، گردشگری اسپا، گردشگری تندرستی و طبیعت درمانی به دلیل تاثیرات خاص بر سلامت جسمی و روانی افراد جامعه و ارتقای عملکرد آن ها از اهمیت مضاعف نسبت به سایر انواع گردشگری برخوردار است و امروزه سهم قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه را به خود اختصاص داده اند. اگرچه عوامل زمینه ­­ای نظیر فرهنگ، اقتصاد، امنیت، امکانات رفاهی و زیربنایی، کیفیت جاذبه ­های گردشگری و خدمات خاص سلامت و تندرستی در حوزه­ های ویژه ­ای نظیر گردشگری سلامت به منظور توسعه گردشگری شرط لازم است، اما نمی­توانند کافی باشند؛ و برای تحقق این اهداف به قوانین و مقررات و به‌ ویژه آئین­ نامه ­ها، بخشنامه­ ها، تفاهم ­نامه­ ها به منظور اعمال حمایت های ویژه قانونی نیز نیاز می­باشند آموزش لازمه عملکرد مفید و موثر در هر حوزه به ویژه سلامت است به همین منظور ضرورت آشنایی با قوانین و مقررات گردشگری بیش از پیش احساس می­شود تا علاقه مندان به این حوزه علاوه بر آشنایی با گردشگری و دهکده ­های سلامت با کلیه­ ی منابع و الزامات دهکده های سلامت، مسائل مالی و اقتصادی، خدمات دهکده های سلامت، اعتبار سنجی/ اعتبار بخشی، حق های مشتری و مسائل حقوقی و قوانین و مقررات این حوزه آشنا شوند و این امر زمینه ساز پرورش متخصصان این حوزه و همین طور منجر به استقلال و توسعه داخلی کشور شده و می تواند ایران را به قطب گردشگری سلامت در منطقه و حتی جهان تبدیل نماید.

محتوا درس

  • منابع و الزامات دهکده های سلامت
  • مسائل مالی و اقتصادی
  • خدمات دهکده های سلامت
  • حق های مشتری و مسائل حقوقی
  • مراکز اعتبار بخشی ملی و بین المللی
  • قوانین و مقررات گردشگری سلامت

نوع ارائه محتوا (فیلم، اسلاید، کارگاه و ...)

عموم مطالب در قالب فیلم و اسلاید (PowerPoint) قابل ارائه می باشند و همچنین این کارگاه آموزشی ضبط می شود و فایل صدا و ویدئو آن در اختیار فراگیران قرار خواهد گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:

تلفن تماس

۰۹۳۰۷۰۶۲۳۲۵-۰۲۱۸۸۷۴۰۰۵۸