درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
مدیریت گردشگری سلامت دغدغه این صنعت است.

مدیریت گردشگری سلامت در ایران

مدیریت گردشگری سلامت و آموزش گردشگری سلامت یکی از دغدغه های صنعت توریسم درمانی است.

طبق بررسی های انجام شده در سال های اخیر ایران رشد چشم گیری نسبت به سال های گذشته در صنعت گردشگری سلامت داشته است چرا که هر روزه فاصله ارز در ایران و سایر کشورها بیشتر شده است و ارزان بودن دلیل انتخاب ایران برای سفر های پزشکی شده است.
ولی ایران هنوز به سطح قابل قبولی در گردشگری سلامت نرسیده است. و عدم مدیریت باعث نابسامانی در این صنعت شده است.
بخش بزرگی از تبادل اطلاعات و ارتباطات بین سازمان هایی که در این حوزه فعالیت می نمایند و گردشگران خارجی فضای مجازی است ولی عدم بازاریابی اینترنتی و عدم وجود پذیرش الکترونیک و هم چنین نبود امکان پرداخت های اینترنتی موجب شده است که ارتباط بین بیمار با سیستمی که در این حوزه فعالیت می نمایند قطع شود و دلالان به خوبی در شکاف ایجاد شده قرار گرفته اند.و گردشگران سلامت برای تهیه ی ویزا تا حمل ونقل شهری وابسته به دلالان هستند.
بسیاری از گردشگران سلامت نیازمند اقامت بیشتری برای گذراندن دوره نقاهت بیماری خود دارند ولی هنوز تصمیم کارامدی برای اسکان طولانی مدت گردشگران گرفته نشده است.و تمام تمهیدات و تصمیمات در حد خرد است در حالی که حل مشکل اسکان یک برنامه کلان محسوب میشود و باید برنامه های جدی در بازه های زمانی متفاوت برای این مهم طراحی شود.
گردشگری سلامت می تواند بخش بزرگی از بیکاری کشور را از بین ببرد و چنانچه این حوزه به درستی مدیریت شود می توان برای هزاران نفر اشتغال زایی نمود.

مدیریت در گردشگری سلامت بسیار حائز اهمیت است.

مدیریت گردشگری سلامت دغذغه این صنعت است.

چرا که مدیریت درست موجب می شود سرمایه گذاری در این صنعت به سودآوری منجر شود و شاید بتوان عدم مدیریت گردشگری سلامت را بزرگترین ضعف صنعت دانست.. قبل از هر چیز باید ارگان هایی که در گردشگری سلامت دخیل هستند به یک تصمیم واحد برسند و پس از به توافق رسیدن نقشه های خود را به صورت یکپارچه و هم راستا عملی نمایند.
باید ارتباط بین آژانس های مسافرتی و بیمارستان ها و هتل های اقامتی مدیریت شود و بیمار از همان ابتدا به وسیله اطلاع رسانی ها بداند که برای اسکان و رفت و آمد و عمل های جراحی با کدام بخش در ارتباط است ودرگیر برنامه هایی که دلالان برای آنها چیده اند نشود و گردشگران باید از زمانی که اقدام به اخذ ویزا و سفر می نمایند باید به حضور دلالان آگاه باشند و با هشیاری کامل انتخاب نمایند.
از طرفی مدیریت این سه بخش موجب می شود سرعت بخشیدن و نظم بیشتر در کار می شود. یکی از بزرگ ترین مشکلات در این حوزه این است که دلالان چندین برابر قیمتی که این بخش در نظر گرفته اند از دلالان پول میگیرند و دلالان در سال های گذشته بسیار در خراب شدن تصویر برند کشور نقش داشته اند و عدم مدیریت گردشگری سلامت دلیل اصلی این مشکل است.
یکی از تمهیداتی که برای عدم مدیریت گردشگری می توان در نظر گرفت کمک گرفتن از بخش خصوصی است.اگر بخش خصوصی بتواند مجوزهای لازم را بدون چالش های دولتی دریافت نماید می توان در این صنعت یکه تاز تر عمل کند و سدی در برابر دلالان باشد.
ایران در ارائه خدمات گردشگری سلامت مشکلی ندارد بلکه مشکل ایران در عدم ساماندهی ومدیریت گردشگری سلامت می باشد.
یکی از مشکلات عدم معرفی خدمات به مسافران است و به همین دلیل دلالان می توانند در فرودگاه ها و بیمارستان ها به شکار بیماران بپردازند و عدم وجود راهکارهای مناسب برای پرزنت خدمات در گردشگری سلامت بزرگترین شکاف ایجاد شده در مدیریت صنعت است.
هتل ها نیز نمی توانند به خودی خود به جذب توریست ها بپردازند لذا برای انتخاب شدن نیازمند ارگان های دیگر است و با در کنار هم قرار گرفتن آژانس ها و هتل ها در کنار بیمارستان ها می توان بیشتری سود آوری را برای هر سه بخش ایجاد نمود.

گردشگری سلامت نسبت به گردشگری دارای حساسیت بیشتر است و با سلامت افراد در ارتباط است.

مدیریت گردشگری دغدغه صنعت است.لذا همان گونه که در گردشگری برای تک تک لحظات گردشگر برنامه ریزی می شود برای کوتاه کردن فرایند حمل و نقل و درمان و اسکانشان برنامه ریزی کرد.
نتیجه مطلوب در این صنعت در صورتی ایجاد می شود که تمام آنچه مهم است همانند یک پازل به درستی چیده شود و برای هر بخش فکر و برنامه ای منسجم داشت.این صنعت وابسته چندین صنعت دیگر می باشد و هماهنگی بین چند صنعت توان مدیریتی و علمی بسیاری را می طلبد و بدون همت و همکاری این مهم میسر نخواهد شد.
سال هاست که آژانس های مسافرتی تنها با هتل ها در ارتباط بوده اند و هتل ها را با رویکرد اینکه مسافر قرار است فقط بخشی از زمان خود را در آنها بگذرانند نگریسته اند ولی در گردشگری سلامت عملکرد هتل ها تغییر
می کند و بیمار ممکن است بخش زیادی از زمان خود را در هتل بگذراند از سوی دیگر بیمارستان ها نیز به این چرخه اضافه شده اند که به خودی خود قسمت بزرگی از داستان هستند و ارتباطات درون بیمارستان و بیرون بیمارستان خود انرژی زیادی می طلبد.
بیمار قبل از هر چیز نیاز به آرامش روحی دارد و برای ایجاد این آرامش در تمام پروسه حضور بیمار در کشور چه در طول سفر،چه در حین جراحی، وچه در هتل ها و اقامت گاه و در زمان گشت و گذر های کوتاهی که برایشان در نظر می گیریم باید هدفمند برنامه ریزی نماییم.
با توجه به آنچه گفته شد در گردشگری سلامت با گستردگی بسیاری در صنعت مواجه هستیم که مدیریت در گردشگری از الزامات یکپارچگی است.
امروزه مسافران زیادی از کشورهای قطر و کویت و عراق و آذربایجان و ترکمنستان جذب ایران می شوند و حفظ این گردشگران باید در راس اهداف قرار بگیرد چرا که رضایت یک گردشگر می تواند گردشگران زیادی را از کشور مزبور جذب نمایدو هنوز هم تبلیعات دهان به دهان بیشترین بازده را در روش های تبلیغاتی دارد و هر گردشگر می تواند یک سفیر تبلیغاتی برای کشورمان ایران باشد که در ارائه خدمات پزشکی از بسیاری از کشورهای خاورمیانه جلوتر می باشد و بسیاری از جراحی ها در کشور ما با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.
به امید پیشرفت روز افزون در حوزه گردشگری سلامت در کشورمان ایران