درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردشگری سلامت در ترکیه

مدیریت گردشگری سلامت موفق در کشور ترکیه

مدیریت گردشگری سلامت منسجم، دلیل موفقیت کشور ترکیه است.

ترکیه در ۱۵ سال اخیر رشد چشم گیری در گردشگری سلامت داشته است و توانسته میزبان بسیاری از کشورهای اطراف باشد.
استانبول، آنتالیا و آنکارا سه شهر اصلی است که در کشور ترکیه در گردشگری سلامت فعال هستند.و در این شهر ها تعداد بالایی از بیمارستان های خصوصی برای ارائه خدمات به گردشگران سلامت تجهیز شده اند.البته بیمارستان های دولتی نیز در این حوزه فعالند که تعدادشان به نسبت بیمارستان های خصوصی بسیار کم است و درصد بسیار ناچیزی از فعالیت های گردشگری سلامت توسط آن ها انجام می گیرد.
پیشرفت روز افزون کشور ترکیه در این حوزه نشان دهنده مدیریت گردشگری سلامت منسجم در این کشور است و نظام آموزشی ان کشور نیز در سال های اخیر بسیار تغییر کرده است و دانشجویان پزشکی این کشور زیر نظر متخصصان اروپایی تربیت می شوند و نحوه عملکرد بیمارستان ها نیز در برابر گردشگران سلامت همانند استراتی های کشور آمریکا است.
زمانی که صحبت از مدیریت گردشگری سلامت به میان می آید یعنی یک کشور بتواند در رعایت استانداردهای کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) به سطح قابل قبولی برسد که ترکیه با ۴۸بیمارستان فعال در حوزه گردشگری سلامت رتبه ۶ جهانی را کسب نموده است.
همان طور که در مقاله های قبل اشاره شد ایران در چند سال اخیر توانسته سهمی از بازار گردشگری سلامت در کشور عراق و آذربایجان داشته باشد و کشور ترکیه برای به دست گرفتن این سهم اقدام به احداث بیمارستان در شهر های مرزی خود با این دو کشور نموده است و با زمان انتظار کمتر بیماران را به سوی کشور خود روانه می نماید.
مدیریت گردشگری سلامت بی نقص در کشور ترکیه ایجاب نموده است که این کشور خدمات مورد نیاز گردشگران را ارائه دهد از جمله خدمات ترجمه به زبان های انگلیسی،عربی،آلمانی، روسی به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته به گردشگران ارائه می شود.
خدمات مشاوره نیز در بیمارستان ها با بالاترین کیفیت به بیماران و خانواده هایشان داده می شود و در تمام فرایند درمان در کنار بیماران هستند تا شرایط را برای آنها راحت تر نمایند.از سوی دیگر بیمارستان ها دارای نیروی های انسانی ویژه برای خوش آمدگویی و همراهی با بیماران از لحظه ورود و در فرودگاه تا زمان ترک کشور هستند.
هم چنین در ترکیه برای تمامی نیازهای بیماران برنامه ریزی شده است و این طور نیست که در بیمارستان فقط به خدمات پزشکی پرداخته شود بلکه تمامی خدمات مورد نیاز به بیماران ارائه می شود مثل خدمات بهداشتی،مراقب ویژه و هتلینگ.
هم چنین در سایت های مختلف به معرفی خدمات خود پرداخته است و گردشگران سلامت می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی به دست آورند.
یکی از نقاط تمایز کشور ترکیه زمان انتظار بسیار پایین برای عمل های جراحی در این کشور است و بیمارن می توانند در زمانی کمتر از دو هفته برای انجام شدن خدمات به کشور مراجعه نمایند.
کشور ترکیه نمونه ای از یک کشور تازه توسعه یافته است که توانسته با موفقیت در حوزه گردشگری سلامت کشورش را در سطح جهانی به اثبات برساند و با کشور های اروپایی رقابت نماید.