درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
مدیریت هتلداری

معرفی رشته مدیریت هتلداری

اگر بخواهیم به زیر ساخت های صنعت گردشگری بپردازیم قبل از هر چیز به هتلداری می رسیم چرا که یکی از اصلی ترین المان های تاثیر گذار در جذب و وفاداری مشتریان است.و به همین دلیل مدیریت هتلدری نیز به یکی از رشته های تحصیلی تبدیل شده است و سالانه دانشچویان زیادی در این رشته به تحصیل مشغول می شوند چرا که هر چه حساسیت یک صنعت بالاتر رود نقش آموزش پر رنگ تر می شود و بدون آموزش مدیریت هتلداری و صرفا به صورت تجربی مدیریت در رشته هتلداری بسیار سخت خواهد شد چرا که در آموزش به دلیل انتقال تجربیات استاد به دانشجو،دانشجویان که مدیران و فعالان آینده می باشند می توانند راحت تر به مدیریت هتلداری بپردازند و چرخ های صنعت هتلداری راحت تر چرخیده می شود.
کسانی که در رشته مدیریت هتلداری مشغول به تحصیل می شوند با تاریخچه سفر آشنا می شوند و انواع غذا ها و شیرینی ها را می شناسند و هم چنین با بخش های مختلف هتل اعم از تاسیسات و خانه داری و پذیرش آشنا شده و چگونگی حسابرسی به دارایی های هتل را میاموزند.
دانشجویان رشته مدیریت باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و هم چنین به یک زبان دیگر مثل زبان عربی یا فرانسه و آلمانی بتوانند صحبت نمایند.
مدیریت هتلداری شامل مدیریت تمامی بخش های مربوط به هتلداری می باشد اعم از مدیریت غذا، مدیریت تشریفات،مدیریت خانه داری،مدیریت حسابداری،مدیریت روابط عمومی،مدیریت بازاریابی و فرو ش و تبلیغات می شود و البته هر یک از این بخش ها نیز دارای بخش ها و اصول و قوانین مخصوص به خود می باسد که دانشجوبان رشته مدیریت باید به صورت جداگانه به آنها بپردازند و سعی داشته باشند که به تمامی این بخش ها مشرف شوند.
دانشجویان رشته مدیریت هتلداری باید بیاموزند که چگونه با مهمانان خارجی و داخلی ارتباط برقرارنمایند و جذبشان نمایند با توجه به اینکه سودآوری در هتلداری بسیار مهم است و به دلیل پرخرج بودن این صنعت باید بتوان با فروش اتاق ها و بازاریابی و برندسازی جایگاه خوبی برای هتل ایجاد نمود.شاید در نظر بسیاری هتلداری صنعت پردرامدی باشد ولی واقعیت این است که رقابت در این صنعت بسیار سخت است و تنها هتلدارانی می تواممد در بازار کنونی خود را حفظ نمایند که به اصول مذاکره و علوم برندینگ و شناخت بازار تسلط کافی داشته باشند.
و در صورتی می توان در هتل مهمانان را راضی نگه داشت که تمامی تشریفات و برنامه ها و غذاهای اراده شده در حاد ادعای هتل و متناسب با ذائقه مهمانان باشد.بدیهی است که نمی توان در یک هتل جند ستاره از نواد بی کیفیت استفاده کرد و هم جنین نم توان از وسایل قدیمی و دکور های از مد افتاده استفاده کرد و همیشه باید بین آنچه مدعی می شویم و آنچه عرضه می کنیم هماهنگی وجود داشته باشد و دانشجویان رشته مدیریت هتلداری با تمامی اصول سرویس دهی به گردشگران با روش های متفاوت ،میزآرایی و برگزاری جشن و مهمانی و چکونگی خرید و انتخاب مواد اولیه و انواع نوشیدنی ها و غذاها ومنو نویسی و…. آشنا می شوند تا بتوانند این هماهنگی را در هتل ها ایجاد نمایند البته درست است که بدیهی ترین شغل برای فارغ التحصیلان رشته مدیریت هتلداری کارکردن در هتل هاست و فارغ التحصیلان این رشته می توانند با به کار گیری دانش هتلداری خود به سمت مدیر هتل و یا معاون هتل نیز دست یابند ولی پس از اتمام دوره خود در سمت مدیر یک رستوران،کافی شاپ و یا در آژانس های جهانگردی نیز مشغول به کار شوند.
باید خاطر نشان کرد کسانی در این رشته موفق می شوند که به مهمانان و مهمانداری علاقه ویژه داشته باشند و بتوانند با آنها ارتباط برقرار نمایند و وقت گذراندن با آنها برایشان لذت بخش باشد و قبل از هر چیز برای موفقیت در این رشته باید روحیه متناسب با این رشته را داشت چرا که علاقه و انگیزه اولین شرط برای ورود به هر رشته ای است.
از آنجا که رشته مدیریت هتلداری به صنعت گردشگری مربوط است دانشجویان این رشته باید فرهنگ ها و اقلیم های مختلف را بشناسند و هر چه اطلاعات بیشتری در مورد نحوه زندگی و نوع گویش و غدغه ها و آیین های اقوام مختلف داشته باشند راحت تر می توانند با مهمانان خود ارتباط برقرار نمایند و گردشگران خارجی را که برای آشنایی با ملیت و هویت کشور و شناخت اقوام مختلف اقدام به سفر نموده اند را راهنمایی نمایند.
هتلداری به دلیل تنوع در دورس و سفر محور بودن آن مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است ولی آنانی در این رسته موفق تر خواهند بود که خلاقیت بیشتری داشته باشند و بتوانند متمایزتر از بقیه عمل نمایند و جایگاه درستی در بازار این صنعت برای خود بسازند.