درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
نمایش 5000 ساله تاریخ

نمایش ۵۰۰۰ ساله تاریخ ، فرهنگ و هنر ایرانی در نمایشگاه ” EPIC IRAN”

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن (V&A) با نمایش ۳۵۰ شی عتیقه ، چراغی را به یکی از بزرگترین تمدن های تاریخی، ورود آن به قرن بیست‌ و یکم و دستاوردهای هنری برجسته‌اش می تاباند.

نمایشگاه ” EPIC IRAN” پنج هزار سال تاریخ ، فرهنگ و هنر ایرانی را به نمایش گذاشته است که بازدیدکنندگان می توانند تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه (۱۲ سپتامبر) از آن دیدن کنند. در این نمایشگاه ۱۰ بخش مبتنی بر ترتیب تاریخی تدارک دیده شده است و درست شبیه به یک شهر می باشد، شهری با دروازه، باغ، قصر و یک کتابخانه.

اشیاء به نمایش درآمده در این نمایشگاه شامل آیتم‌های قرضی از مجموعه‌هایی از آمریکا، روسیه، فرانسه، بلژیک و انگلیس نیز می باشد.

از شکل‌گیری تمدن پیشرفته تا ظهور اسلام، تاریخ ایران به روایت هنر

بخش اول نمایشگاه Epic Iran از ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد آغاز شده و پیش از رسیدن به تمدن‌های اولیه پارسی، تشکیل امپراتوری ایران، حکومت ساسانیان و ظهور دین زرتشتی، تصویری متنوع از جغرافیای ایران ارائه می‌دهد.

جان کرتیس (John Curtis) از متصدیان این نمایشگاه می‌گوید: بازدیدکنندگان از کیفیت و تنوع اشیا (به نمایش درآمده از) ایران باستان متحیر خواهند شد. این مجموعه نشان می‌دهد ایران نیز همچون همسایگانش، بین النهرین و مصر، از تمدنی پیشرفته و آباد برخوردار بوده است و همچنین آشکار می‌کند امپراتوری پارسی که ۵۵۰ سال قبل از میلاد تاسیس شد، میراثی بسیار غنی از دوره‌های اولیه تاریخ ایران به ارث برده بود.

بخش دیگری از این نمایشگاه به ظهور و استقرار اسلام در ایران پس از فتح اعراب در اواسط قرن هفتم می‌پردازد. عتیقه‌جات این بخش قرآن و نسخه‌های خطی تذهیب شده از جمله طالع‌بینی اسکندر سلطان را دربرمی‌گیرد. طالع‌بینی اسکندر سلطان یک نسخه خطی قرن پانزدهمی از طالع‌بینی یکی از پادشاهان تیموری است که از مجموعه ولکام لندن به امانت گرفته شده است.

یکی از چشمگیرترین و جالب‌ترین بخش‌های این نمایشگاه، بخش Royal Patronage است که به ظهور دوباره پادشاهی از قرن ۱۳ به بعد در ایران اختصاص دارد. در این بخش، سه نقاشی ده متری از ساختمانهای کاشی‌کاری شده شهر اصفهان از سقف آویزان می‌شوند تا در همراهی با یک نمای مبتنی بر واقعیت افزوده، ظاهر یک گنبد کامل را بازسازی کنند.

شعر و ادبیات

ادبیات یکی از مضامین اصلی نمایشگاه ویکتوریا و آلبرت لندن از تاریخ و هنر ایران است؛ یک بخش این نمایشگاه به شعر و استفاده از آن در نسخه‌های خطی اختصاص دارد و بخش دیگر به شاهنامه حماسی حکیم فردوسی از قرن یازدهم. نمایش این نسخه‌های نادر و پرنقش و نگار که از مجموعه Sarikhani در آکسفوردشایر و کتابخانه بریتانیا قرض گرفته شده‌اند، مطمئنا از بخش‌های برجسته نمایشگاه Epic Iran خواهند بود.

هنر معاصر

بخش آخر این نمایشگاه به دوره پر فراز و نشیب تغییرات سریع اجتماعی و سیاسی در ایران از دهه ۱۹۴۰ تا به امروز اختصاص دارد که انقلاب اسلامی و جنگ ایران و عراق را دربرمی‌گیرد. در این بخش آثار مدرن و معاصر برخی از هنرمندان برجسته ایران از جمله آثار پرویز تناولی، منیر فرمانفرمائیان و شیرین نشاط به نمایش گذاشته می‌شود.