درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
هتلداری

هتلداری در کلان شهر مشهد

بر آن شدیم که به منظور آموزش مدیریت هتلداری کارامدتر در این مقاله و چند مقاله آینده به موردکاوی هتلداری در شهرهای مختلف کشور بپردازیم.

مشهد به عنوان یکی از قطب های گردشگری ایران میزبان مسافران داخلی و خارجی زیادی می باشد و به همین دلیل صنعت گردشگری در این شهر نسبتا رونق بیشتری داشته و به سبب آن هتلداری نیز به عنوان یک صنعت به نسبت شهر های دیگر کشور پر رونق تر است. اما در سال های اخیر صنعت هتلداری با مشکلات بسیاری روبرو شده است.

مشکلات صنعت هتلداری در شهر مشهد

در سال های اخیر به دلیل زود بازده بودن هتلداری بسیاری از خانه های اطراف حرم تخریب شده و تبدیل به هتل شده اند و در حال حاضر مشهد شهری است که ۵۰ درصد تمامی هتل های کشور را دارد و در صنعت هتلداری به اشباع رسیده است و این برای آینده هتلداری شهر خطرناک است چرا که با بالارفتن هزینه ها و افزایش دلار و تحریم ها با توجه به اینکه حتی در ماه های اوج مسافر نیز اکثر هتل ها به تکمیل ظرفیت نمی رسند سوددهی هتل ها بسیار کاهش یافته است.
از سوی دیگر بر خلاف گذشته مسافران نهایتا دو تا سه روز در شهر اقامت دارند و توان اقتصادی مسافران برای اقامت های هفتگی و بیشتر بسیار پایین آمده است و این مسئله به ضرر هتل ها می باشد و از سوی دیگر بسیاری از مسافران داخلی در هتل های دو یا سه ستاره اقامت می نمایند و اکثر هتل های ۴و ۵ ستاره که بیشتر مناسب گردشگران خارجی است خالی می ماند. و این مسائل هتلداران را مجبور نموده است که از بن های تخفیف برای بالابردن فروش خود استفاده نمایند که با توجه به شرایط اقتصادی به ضررشان تمام می شود.
درست است که ساخت هر هتل میلیاردها هزینه دارد ولی نگهداری و خدمت رسانی در هتل ها نیز سرمایه بسیاری را نیازمند است و با توجه به مشکلات ایجاد شده به دلیل افزایش تعداد هتل ها و نداشتن مسافر کافی هتلداران را در مضیقه قرار داده است.
یکی از معظلات هتلداری در مشهد اقامتگاه های کوچک و زائر سراهاست که حاصل تخریب خانه های اطراف حرم به منظور ساخت و درامدزایی است. زائر سراها با تعریف کردن سودهای درصدی افرادی را به کار گرفته اند که مسافران را از فرودگاه و راه آهن به سمت اقامتگاه ها هدایت می کنند و سال هاست که سیستم اقامتی شهر به این منوال اداره می شوند و از آنجایی که اقامتگاه ها به دلیل کوچک بودن و از طرفی خدمات کمتر می توانند با قیمت کمتری گردشگران را بپذیرند مسافران ترجیح می دهند که در شرایط اقتصادی این دوران به اقامتگاه های کوچک بسنده نمایند.

مدیریت هتلداری
بسیاری از هتل های شهر مشهد به دلیل گرانی های چند سال اخیر و عدم سودآوری تعطیل شده اند و هتلداری مشهد در حال ورشکستگی است چرا که با توجه به اینکه درصد بسیار بالایی از مسافران این شهر از قشر سطح متوسط هستند ساخت این تعداد هتل در این شهر سیاستی اشتباه بوده است و به جای هتل باید روی طولانی ساختن زمانی که مسافران در شهر می مانند تمرکز کرد و سعی نمود با خدمات تفریحی زمانی که گردشگران در شهر می مانند را بالا برد. درست است که شهر مشهد یک شهر مذهبی است و مسافران با هدف زیارت به شهر مشهد سفر می نمایند ولی هتلداران نیز باید برای موفقیت در این عرصه برنامه های متنوعی در کنار زیارت برای مسافران خود داشته باشند چرا که اگر آموزش مدیریت هتلداری در برنامه مدیران هتل ها گنجانده شودو مدیران این حوزه به آموزش هتلداری بهای بیشتری دهند می توانند موفق تر عمل نمایند مدیری که مدیریت هتلداری موفق ذلیل اصلی فعالیتش باشد نه سود آوری مالی بدون درنظر گرفتن اصول اصلی و تاثیرگذار در گردشگری می تواند در این رقابت تنگاتنگ گوی موفقیت را از رقبای خود ربوده و در این عرصه درخشان ظاهر شود.
درست است که مسافران در وهله ی اول به محلی تمیز و مناسب از نظر اقتصادی برای اقامت چند روزه خود می اندیشند اما آنچه به طور ناخودآگاه موجب می شود که زمان بیشتری را در شهر بمانند تجربه هایی است که برای آنها ساخته می شود. هتل ها می توانند برای مسافران خود برنامه های متنوع داشته باشند برای مثال می توانند از پارک ها و بازارها و آژانس های مسافرتی برای مهمان های خود بن هایی با درصد تخفیف تهیه کنند و برنامه هایی در هتل طراحی نمایند که نشان از اهمیت قائل شدن به مهمان باد برای مثال می توان برنامه ای برای نگهداری کودکان مسافران داشت تا آنها بتوانند چند ساعت به راحتی به زیارت و یا خرید بپردازند و از آنجایی که با راضی نگهداشتن کودکان می توان رضایت والدین را جلب نمود برنامه های بسیاری می توان از طرف هتل ها برای کودکان داشت که این برنامه ها صرفا می توانند بسیار کم هزینه هم باشند. متاسفانه در کلان شهر مشهد سرمایه بسیاری صرف ساختن هتل شده است و هیچ برنامه ای برای وفادارسازی گردشگران وجود ندارد و کمتر پیش میاید که مسافری هتلی را برای چند سفر متوالی انتخاب نماید چرا که نقطه تمایزی بین هتل ها وجود ندارد و خدمات هتل ها برای تاثیر گذاری در ذهن مخاطبان هنوز در حد خوش آمدگویی به آنها باقی مانده است.

مدیریت هتلداری در شهر مشهد نیاز به تغییرات گسترده در سطح کلان دارد و با روند سابق هتلداری به بن بست خواهد رسید البته این مهم نیازمند همکاری متقابل بخش خصوصی و دولتی است.