درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردشگری سلامت ایران

چالش های مدیریت گردشگری سلامت در ایران

مدیریت گردشگری سلامت در ایران چالش های بسیاری را پیش رو دارد و موفقیت در گردشگری سلامت منوط به رفع آنهاست.

برای اینکه بتوانیم بازار گردشگری سلامت را از دست ندهیم چالش ها و مشکلات بسیاری پیش رو داریم.
یکی از چالش های ایران در این حوزه این مهم است که به دلیل تحریم ها و عدم وارد شدن دارو به کشور بیمارستان ها و مراکز خدمات پزشکی در مذیقه به سر می برند. ولی با وجود این مشکل تخصص بالایپزشکان ما موجب شده است که هنوز هم میتوانیم در این حوزه یکه تاز باشیم. و بیمارستان های کشور در بسیاری از جراحی های قلبی و عروقی و ارتوپتی و نازایی و بیماری های زنان و جراحی پلاستیک و خدمات دندانپزشکی توانسته رضایت بسیاری از گردشگران را جلب نماید. و موفقیت کشور در علم پزشکی و هم چنین نیروی انسانی موجب شده است که عدم دارو و برخی از تجهیزات وابسته به واردات نتواند لطمه ای به حضور گردشگران سلامت وارد آورد.
بزرگترین چالش روبرو نداشتن زیر ساخت های لازم برای صنعت گردشگری سلامت است اگر چه ایران در سالهای اخیر توانسته است پذیرای گردشگران بسیاری باشد اما گردشگری سلامت با گردشگر تفاوت های چشم گیری دارد و نیاز به ریزبینی و دقت بیشتر است از آنجا که در گردشگری هدف گشت و گذار و آشنا شدن با فرهنگ های ملت ها و آداب و رسوم آنهاست صرفا خاطره ها و تجربه ها در اولویت و اهمیت قرار می گیرند اما در گردشگری سلامت اولویت ها تغییر می کند چرا که گردشگران سلامت هدف از بین بردن بیماری و ناراحتی جسمی است در اینجا پرداختن به حمل و نقل و اسکان و اقامت بیماران هماهنگی های لازم با پرسنل بیمارستان ها برای سریعتر به نتیجه رساندن سیر بهبود بیماران و مراقب های ویژه از بیماران در اولویت قرار می گیرد و از آنجایی که در اسال های اخیر زیر ساخت های لازم ایجاد نشده است نیازی به وقت و هزینه بیشتر برای از بین بردن موانع می باشد.
این صنعت در ایران در دست دلالان و آژانس های کوچک است.مخصوصا دلالان مرزهای اربیل عراق و آذربایجان است.یکی از موارد تاثیرگذار در گردشگری سلامت خدمات بعد از درمان است و از آنجایی که دلالان پول می گیرند برای خدمات پزشکی و به بعد از درمان اصلا نمی اندیشند همین مهم موجب شده است که هیچ خدماتی بعد از درمان برای بیماران مهیا نشود واین یکی از بزرگترین مشکلات گردشگران سلامت در ایران می باشد. و مدیریت گردشگری سلامت در ایران یعنی مدیریت در دست مسئولان و ارگان های مرتبط به این حوزه باشد نه اینکه بازار در دست دلالان با هدف پول گرفتن از بیماران باشد.

دلالان موجب شده اند که هیج تسلطی روی بیمارانی که از مرزهای باکو و اربیل عراق وارد می شوند نداشته باشیم در حالی که این دو کشور می تواند بیشترین ارز آوری را برای کشور داشته باشد.
برای گردشگری سلامت باید بتوانیم با کشورهای همسایه ارتباط برقرار نماییم و با تمام کشورهای هدف رایزنی های لازم انجام شود چرا که در صورتی می توانیم جذب گردشگران سلامت را بهبود بخشیم که به خوبی آنچه در خدمات پزشکی عرضه می نماییم را معرفی نماییم را اعلام نماییم.
یکی از المان هایی که باید به آن پرداخت آموزش مدیریت گردشگری سلامت است چرا که کسانی که در این حوزه فعالیت می نمایند باید بدانند این حوزه با گردشگری بسیار متفاوت است و نیاز به آموزش بیشتر در این زمینه می باشد چرا که برای مثال برای مثال برای فعالیت در حوزه گردشگری سلامت باید به چندین زبان زنده مسلط بود.
در بیمارستان ها نیز آموزش گردشگری سلامت بسیار نادیده گرفته شده است و بخش های IPD بیمارستان ها بسیار ضعیف عمل می نمایند.
از آنچایی که ما سال ها در حوزه گردشگری موفق عمل نموده ایم باید آموزشهای مدیریت گردشگری سلامت به آنها داده شود تا بتوانند در این حوزه کمک کننده باشند.ما قبل از هر چیز نیاز به آموزش مدیریت گردشگری سلامت در کشور داریم تا بتوانیم تمام نیروی انسانی فعال در این حوزه را یکپارچه نماییم و حتی می توان از اتحادیه های بین المللی برای این منظور کمک گرفت .
قبل از هر چیز نیازمند انجمن گردشگری سلامت هستیم تا بتواند بین تمامی ارگان ها ارتباطی موثر برقرار سازد.انجمن گردشگری سلامت می تواند به وسیله برنامه های نمایشگاه ها و سمینارها و به وسیله انجمن های بین المللی خدمات کشور را معرفی نماید.هم چنین باید از بیمارستان ها برای حضور در همایش های بین المللی حمایت شود.

چالشهای مدیریت گردشگری سلامت
در گردشگری سلامت خدمتی که ارائه می شود خدمات پزشکی است و تمامی ارگان ها باید در راستای تسهیلات آسان تر به بیماران بکوشند.
همان طور که توضیح دادیم یکی از نقاط ضعف کشور در خدمات پس از درمان است. و باید در حاشیه مرزها کلینیک هایی وجود داشته باشد تا وضعیت بیماران را پس از درمان پیگیری نمایند.
بیمارستان ها و هتل ها نیز باید در برندسازی خود بکوشند چرا که قرار است در سطح جهانی رقابت نمایند.
عدم اطلاع رسانی مناسب یکی از چالش های کشور است برای مثال ترکیه در تمام فیلم های خود برای بیمارشتان ها و گردشگری سلامتش تبلیغ می کند و بیمارستان های زیبا و شیک خود را به رخ می کشد ولی در ایران هیچ اطلاع رسانی مناسبی وجود ندارد.
بسیاری از استان های کشور که می توانند خدمات درستی در زمینه گردشگری سلامت ارائه دهند به دلیل نداشتن خط هوایی نمی توانند با تمام توان در گردشگری سلامت فعال باشند. برای مثال رشت و کاشان می توانند در زمینه جراحی ها و درمان سرطان بسیار موفق عمل نمایند.
در آخر نیز می توان از عدم همکاری وزارت امور خارجه،میراث فرهنگی و وزارت بهداشت که نابسمانی بسیاری در این حوزه به وجود آورده است به عنوان یکی از اصلی ترین چالش ها نام برد.

برگرفته از مصاحبه دکتر ساسان مومنی