درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
مدیریت هتلداری

چرا آموزش در مدیریت هتلداری مهم است؟

آموزش در مدیریت هتلداری یکی از الزامات برای موفقیت در امر هتلداری است.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای دانشجویانی که خود را برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آماده می کنند پیش آید این است که چرا مدیریت هتلداری نیاز به آموزش دارد؟
در ابتدا مدیریت هتلداری جز رشته های دانشگاهی و تحصیلی نبوده است اما با گسترش صنعت گردشگری، این رشته نیز به رشته های دانشگاهی پیوسته است.
همان طور که می دانید گردشگری به یکی از صنعت های پر طرفدار تبدیل شده است و کشورهایی که توانسته اند در این صنعت پیشتاز باشند درآمدزایی بسیاری برای کشور خود داشته اند.
و از آنجایی که هتلداری یکی از زیرساخت های اصلی گردشگری است،رشد هتلداری و گردشگری لازم و ملزوم یکدیگر هستند و به همین دلیل هتلداری نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.
و هم چنین درست است که در بدیهی ترین حالت فارغ التحصیلان رشته هتلداری می توانند در هتل ها مشغول به کار شوند، اما می توانند در تمامی مشاغلی که به ارائه خدمات گردشگری می پردازند نیز به فعالیت بپردازند برای مثال یک فارغ التحصیل رشته هتلداری می تواند در شرکت های حمل و نقل، رستوران ها و کافی شاپ ها،آژانس ها نیز کار کند.
امروزه مدیریت هتلداری شامل بخش های بسیاری گسترده ای است از جمله مدیریت منابع انسانی،مدیریت داخلی هتل،مدیریت تشریفات و پذیرایی،مدیریت بازاریابی و فروش،مدیریت مالی و حسابداری،مدیریت غذا و خانه داری و …………
امروزه با پیچیده شدن دنیا صنایع نیز دستخوش تغییرات بسیار می شوند و هتلداری نیز از این مقوله مستثنی نمی باشد.و به همین دلیل مدیریت هتلداری شامل ارتباطات برای فروش بهتر و رضایت مسافران،ارتباط با مهمانان خارجی،توانایی برگزاری انواع جشن ها و مراسم ها،توانایی آماده سازی انواع منو ها و غذاها،مناسب انواع مهمانان داخلی و خارجی،توانایی به کار گیری اصولی و کارآمد نکات خانه داری،توانایی انتخاب بهترین ها در خرید برای هتل،بازاریابی و فروش،توانایی ارتباط برقرار کردن بین مشتریان اعم از داخلی و خارجی با بخش روابط عمومی،توانایی چیدمان میزها و اتاق ها،هم چنین توانایی کارکردن با نرم افزارهای تخصصی پذیرش هتل ها نیز می شود.
کسانی که در رشته مدیریت هتلداری تحصیل می نمایند باید علاقه نیز به ارتباطات داشته باشند چرا که در گردشگری آنچه موجب وفاداری به هتل ها می شود نوع رفتار است باید توجه داشت که در گردشگری آشنایی با فرهنگ ها یکی از دلایل اصلی است لذا مدیران هتل ها برای محقق شدن این مهم باید کوشا باشند.

مدیریت هتلداری

غذا و نوع تغذیه نیز یکی دیگر از بخش های مهم هتلداری است و کسانی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند باید توانایی شناخت انواع مواد غذایی تازه را داشته باشند و هم چنین باید نحوه ی تهیه ی مواد غذایی که منجر به داشتن یک منوی غذایی سالم در هتل می شود را بدانند.اینکه غذاها چگونه سرو شود،تصمیم گیری برای اینکه هتل چه مواد غذایی را جز منوی اصلی غذایی و چه مواد و نوشیدن هایی را به عنوان خوراکی های میان وعده و برای پر کردن ساعات فراغت مهمانان در نظر بگیرد جز استراتژی هایی که در مدیریت هتلداری بسیار اهمیت دارند.در بسیاری از هتل ها به عنوان نقطه تمایز از نوشیدنی ها و دسرهای خاص به عنوان عصرانه برای مهمان ها در نظر گرفته می شوند و یا بعضی از هتل ها به غذا های خاصشان معروف هستند و این ها همه جز استراتژی هایی است که در هتلداری باید به آنها توجه کرد.
کسانی که در رشته مدیریت هتلداری به تحصیل می پردازند باید با اصول سفر و مبانی گردشگری نیز آشنا شوند چرا که باید در هتل ها راهنمای مسافران باشند.
یکی از حسن های تحصیل در رشته مدیریت هتلداری آشنایی با هویت انواع ملیت هاست و تنوع بیش از اندازه در این رشته نیز برای دانشجویان جذاب است.
اگرچه این رشته در تعداد کمی از دانشگاه ها ارائه می شود و در تهران تنها در دانشگاه علامه طباطبایی در مقظع لیسانس این رشته ارائه می شود اما در موسسه های آموزش عالی بسیاری می توان به تحصیل در این رشته پرداخت. البته در ایران این رشته فقط در مقطع کارشناسی وجود دارد و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید به کشورهای دیگر مراجعه نمود.
کسانی در رشته هتلداری موفق ترند که بتوانند چگونه فکر کردن و برنامه ریزی کردن را بیاموزند چرا که در رشته های مدیریتی قبل از هر چیز مدیریت منابع در راستای بازده بیشتر است و در هتلداری نیز که تلفیقی از مدیریت نیروی انسانی و خدمات و ارتباطات است کسانی موفق تر خواهند بود که برنامه های کارامد تری برای ارتباط بین نیروی انسانی هتل و مسافران به وسیله خدمات ارائه خدمات داشته باشند.