درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
گردشگری و مشاغل؛ آینده ای بهتر برای همه

به گفته شورای جهانی سفر و گردشگری ( ۲۰۱۷ )، سفر وگردشگری به طور مستقیم و غیرمستقیم حدود ۱۰ درصد از مشاغل جهان را تشکیل می دهد و دارای بالاترین پتانسیل رشد در هر صنعتی می باشد، همچنین بر طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری ( ۲۰۱۶ )، مسافرت های بین المللی در سال(۲۰۱۵ )به تنهایی بیش از ۱ میلیارد و صد میلیون گردشگر سالانه را شامل می شود که تا سال ۲۰۳۰ این رقم به ۱ میلیار و هشتصد میلیون نفر خواهد رسید، البته میزان رشد فزاینده گردشگران درون مرزی را با رقم ۵ تا ۶ میلیارد نفر را نباید ازخاطر دور داشت. این اعداد و ارقام گویای وجود تاثیرات اقتصادی، اجتماعی و محیطی گردشگری برای ایجاد شغل پایدار و کیفیت زندگی در جوامع میزبان می باشد و توجه به آن ها در تدوین استراتژی های آینده گردشگری بسیار مهم و حیاتی است .

صنعت گردشگری طیفی گسترده از فرصت های شغلی را در صنایع گوناگون پیش روی شما قرار می دهد که موارد زیر را شامل می شود:
– هتل ها و استراحتگاه ها
– رستوران ها و خدمات غذایی تجاری
– جلسات، ملاقات ها و برنامه ریزی رویداد
– مقصدهای گردشگری و جاذبه های گردشگری
– اوقات فراغت، تفریح و مدیریت ورزشی
– خطوط هوایی، کشتی ها و دیگر حمل و نقل
– توسعه گردشگری و محیط زیست پایدار و فرهنگی
– آبگرم ها و مدیریت سلامت و….
صنعت گردشگری و مهمان نوازی به عنوان یک صنعت گسترده، پویا و در حال رشد فرصتی فوق العاده برای علاقه مندانی که از کار با مردم لذت می برند فراهم می کند .مهم است کسانی که مشاغل گردشگری را به طور حرفه ای دنبال می کنند، پایه و مبانی کسب و کار خود را با افزایش مهارتهای خدمات مشتری قدرت ببخشند و از آنجا که صنعت گردشگری و مهمان نوازی به طور سنتی یک صنعت متمرکز بر تجربه است، ماهیت رقابتی کسب و کارها در حال حاضر نیاز به ترکیبی از تجربه و آموزش عالی برای ایجاد یک حرفه مدیریتی موفق دارند. برای پاسخگویی به نیازهای این صنعت، برنامه های مهمان نوازی و گردشگری ارائه شده دانشگاه های دولتی و خصوصی و موسسات و مدارس کسب و کار ،به صورت دوره های تحصیلی بلند مدت تا گواهینامه های مهارتی کوتاه مدت در نقاط مختلف جهان به سرعت در حال افزایش است موسسه آموزش عالی آزاد بهار نیز به عنوان اولین مرکز برگزار کننده دوره های MBA , DBA گردشگری و هتلداری و گردشگری سلامت با نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اعتلای این هدف گام بر می دارد.

نویسنده:
امین سالم قهفرخی (دانش آموخته دوره DBA گردشگری موسسه آموزش عالی آزاد بهار)