درباره بهار گردشگری

موسسه آموزش عالی بهار اولین برگزارکننده دوره های MBA ،DBA و Post DBA در سه حوزه ی گردشگری، هتلداری و گردشگری سلامت. و مجری برگزاری دوره های رسمی گردشگری. دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و سازمان میراث فرهنگی.

اطلاعات تماس
آدرس :تهران، خیابان شیخ بهایی، شهرک والفجر، خیابان ایرانشناسی، خیابان شهرداری، بنیاد ایرانشناسی،ساختمان تحصیلات تکمیلی، طبقه دوم،دفتر آموزش های گردشگری و هتلداری بهار
info[ @ ] bahartourism.com
02188735566
02188740058
Follow Us
مدیریت گردشگری سلامت در استان گیلان

مدیریت گردشگری سلامت در استان گیلان

آموزش مدیریت گردشگری سلامت یکی از دغدغه های این مجموعه برای مخاطبانش می باشد.

به منظور آموزش مدیریت گردشگری سلامت بر آن شدیم که به بررسی مدیریت گردشگری سلامت در استان گیلان بپردازیم و نقاط قوت و ضعف این استان را در صنعت گردشگری سلامت بررسی نماییم.
یکی از نقاط قوت استان گیلان بیمارستان قائم است که به صورت هتل بیمارستان ساخته شده است و گواهینامه ACI خود را از کشور آمریکا دریافت نموده است و آماده ارائه خدمات پزشکی به گردشگران سلامت می باشد. رشت در خدمات پزشکی و انواع عمل های جراحی به سطح خوبی در کشور دست یافته است.
البته با توجه به اهمیت گردشگری سلامت در اقتصاد استان تعداد زیادی بیمارستان نیز در این استان در حال احداث می باشد و بسیاری از بیمارستان های استان نیز ارتقا داده شده اند و پیشرفت بسیاری داشته اند.
انواع عمل های جراحی اعم از جراحی های فک و صورت،قلبی و عروق،زیبایی و پلاستیک، نازایی در استان گیلان عرضه می شود.
با توجه به اینکه استان گیلان یکی از قطب های گردشگری کشور است می توان برای کردشگران سلامت اوقات فراغت فوق العاده ای نیز رقم زد. از سوی دیگر اگر گردشگران سلامت به هدف آرامش روحی و روانی بیشتر وارد ایران شده باشند گیلان بیشترین پتانسیل را با وجود طبیعت بی نظیرش خواهد داشت.
یکی دیگر از نقاط قوت استان گیلان مرزی بودن این استان است . این مهم باعث شده است که این استان به یکی از مهم ترین استان های کشور در حوزه گردشگری سلامت تبدیل شود.
از نقاط ضعف استان می توان به حمل نقل اشاره کرد چرا که به دلیل نبود خط پروازی برای این استان بیماران ترجیح می دهند به جای اینکه زمینی به رشت بروند هوایی به کشورهایی چون ترکیه سفر نمایند.باکو یکی از نزدیکترین کشورهای همسایه به استان گیلان است که به دلیل نبود خط هوایی از باکو به رشت برای گردشگری سلامت به ترکیه مراجعه می نماید.و ترکیه یکی از رقبای استان گیلان است که به دلیل مشکل حمل و نقل توانسته بخش بزرگی از سهم گیلان از گردشگری سلامت را به خود اختصاص دهد.
از آنجایی که امروزه مدیریت گردشگری سلامت در ایران بسیار تحت تاثیر شرایط ارزی و تحریم است می توان نبود بعضی از داروها را به عنوان معضلات کردشگری سلامت در ایران مطرح نمود که استان گیلان نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد.
از سوی دیگر یکی از معظلات گردشگری سلامت در کل کشور خصوصا در استان این است که هیچ مرکزی در کشورهای هدف برای معرفی استان به بیماران وجود ندارد و بسیاری از گردشگران کشورهای همسایه گیلان را به عنوان استانی که در گردشگری سلامت فعالیت دارند نمی شناسند و برای این مهم نیز باید چاره اندیشی های لازم انجام شود.
از طرفی با توجه به اینکه گردشگران بسیاری سالانه از مرز آستارا وارد استان می شوند در صورتی که بتوان در مرکز پایگاه هایی برای تبلیغات گردشگری سلامت انجام داد می توان نتایج خوبی در این حوزه داشت که این مسئله از سوی میراث فرهنگی حمایت نمی شود.
دلالان نیز مشکلات بسیاری برای گردشگری سلامت این استان ایجاد نموده اند چرا که موجب می شوند بسیاری از گردشگران سلامت که آذری زبان هستند و از کشور آذربایجان وارد کشور شده اند از مرز آستارا به اردبیل بروند در حالی که رشت در گردشگری سلامت در سطح بالاتری نسبت به اردبیل قرار گرفته است.